Vyrážka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
26. lis 2023

Dobrý den,

dceři se udělala vyrážka na pravé straně bříška asi před 2 týdny. Minulý týden měla zvýšenou teplotu a tento víkend se jí vyrážka objevila i na pravém stehně.

Co by to mohlo být?

Děkuji

Dobrý den,

pouze z fotografie se kožní problémy hodnotí velmi těžko. Potřebovala bych doplňující informace.
Např. zda vyrážka svědí, zda je proteplená, věk dcery, zda nejedla dcera něco neobvyklého, např. nějaké neobvyklé citrusy? Zda jste nezměnila prací prášek, zda dcera neměla nějakou virózu, zda nemá nějakou alergii.

Mohlo by se jednat o vyrážku alergického původu či parainfekční exantém.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká