Vyrážka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
11. pro 2020

Dobrý den,

syn má 6 týdnů, je plně kojen, v porodnici diagnostikováno ABKM, jsem na bezmléčné dietě.
Používám na něj měsíčkovou Weledu-kojeneckou koupel, na promazávání krém od stejné značky. Na hlavě má suchou kůži - vypadá jako seborea, ale není to žluté, promazáváno bambuckým máslem. Prací gel hypoalergenní Frosch. Na břiše mu vyskákaly červené pupínky.

Co by to mohlo být?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

je to lehký projev kojeneckého ekzému. Doporučuji pokračovat v nedráždivém režimu (bezmléčná dieta matky, včetně výluky aromatického ovoce, bylinkových čajů, vitamínových doplňků ap., omezovat dál domácí chemii... atd.) Při koupeli dítě umývat i mýdlem, pak dobře kůži opláchnout, následně dobře promazat, včetně seborey ve vláskách) - mám dobrou zkušenost s mastí Vitella extreme.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová