Vyrážka. Co by to mohlo být a jak řešit?

Zodpovězené
31. pro 2020

Dobrý den,

chtěla bych prosím znát Váš názor na vyrážky mého syna.
Je mu 7 měsíců, je na UM, od uk. 5. měsíce papá příkrmy, zatím zelenina, maso i ovoce (jablka, hrušky, švestky) bez reakce. Cca týden u něj pozoruji drobné vyrážky a suché ložiská na zádech, bříšku, po stranách hrudníku (na boku) a na vnitřní straně stehen. Hodně rychle se to zhoršuje a rozlézá.

Co by to, prosím, mohlo být a jak řešit?

Jinak, cca ten týden se mu prořezával první zoubek, tak nevím, zda by to mohlo souviset.

Moc Vám předem děkuji za Váš názor.

Dobrý den,

jedná se o projevy ekzému, někdy zhoršení stavu kůže souvisí s požitím určitých potravin (tzv. potravinová intolerance) nebo s oslabením organismu (nemoc, psychická zátěž, patří sem i prořezávání zoubků). Péče o kůži a řešení stavu kůže jsem zde již několikrát zmiňovala, zkuste prosím projít moje předchozí odpovědi.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová