Vyrážka na nozičkách ročního chlapečka. O jakou vyrážku by se mohlo jednat?

Zodpovězené
6. srp 2022

Krásný den, paní doktorko,

chtěla bych Vás požádat o pomoc, zdali náhodou podle fotek nepoznáte, o jakou vyrážku by se mohlo jednat u našeho téměř ročního syna. Na kolínkách měl drobnější vyrážku již nějakou kratší dobu, ale mezitím měl i šestou nemoc, tak jsme to přisuzovali tomu s tím, že případně zajdeme za naší paní doktorkou. Synovi se však vyrážka nyní o dost zhoršila (predtím jen pár malých drobných pupínků), a naše paní doktorka má dovolenou.

Posílám foto aktuálního stavu.

Velice Vám děkuji za pomoc a případné rady.

Dobrý den,

z fotky se vyrážky vždy posuzují těžko. Jsou to pouze pupínky, nebo to vypadá jako puchýřky?

Dále bych potřebovala k posouzení další informace. Zda k tomu má dítě horečku? Případně zda nemá jiné známky nějakého infektu (rýma, kašel, průjem, zvracení, apod.)? Zda to svědí? Zda nemohlo dojít k poštípání hmyzem? Nebo zda nelezlo dítě např. v trávě, kdy by se mohlo jednat o alergickou reakci?

Doplňte mi, prosím, tyto informace nebo navštivte Vašeho praktického lékaře k posouzení.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká