Vztek dcery 2,5 roku. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
13. črc 2020

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu. Nejedná se tak úplně o nemoc, jak je předesláno v nadpisu, ale už si nevíme rady.

Dcera nám cca 2 měsíce zpátky začala spouštět vztek nebo rozčilování. Když je to v situaci, kdy se jí něco nedovolí atp., tak to chápu. Ale jedná se o situace, kdy po vyspání ji přineseme do obývacího pokoje, kde je syn (14 měsíců) a jakmile se jakýmkoliv způsobem projeví, tak spustí rozčilování a vztekání.

Pro úplnost...Když se narodil syn, tak dcera dost žárlila, ale časem se to zlepšilo, nosí hračky, přikryje, dá dudlík, odnese plínku atd. Dělá to i teď, ale nechápu ty projevy a co s tím dělat. Syn mi teď přestal skoro jíst, poslední 2 dny mi přes den vypije 2-3 mlíčka a jídlu moc nedá. Nevím, zda to nemůže mít zase spojitost s dcerou, protože on ji zbožňuje.

Omlouvám se, pokud se tento dotaz úplně nehodí.

Každopádně děkuji alespoň za přečtení.

Dobrý den,

podle Vašeho popisu jsou oba sourozenci ještě batolata a zdá se, že oba prožívají nějaký dyskomfort. Dcera pláče a vzteká se, syn má nechutenství.
Jestliže uvažujete o žárlivosti dcerky na brášku, je dobré např. zavést den v týdnu, kdy budete s dcerkou sama a budete se věnovat pouze jí.
Také bych hledala příčinu psychické nepohody v nějakém tlaku na obě děti .... napětí v rodině, stěhování, nemoc, úmrtí , ap.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová