Zánět spojivek nebo ucpaný kanálek. Mám znovu navštívit lékaře?

Zodpovězené
7. led 2020

Dobrý den,

mám 5týdenní miminko. Před 12dny se u nás objevil zánět spojivek. Dostali jsme kapky s antibiotiky a prováděli masáž kanálku. Kapat jsme měli 10 dní. Oko už není rudé jen trošku nateklé a tvoří se mu tam zaschlé ospalky druhý den, co jsme kapky přestali kapat. Masáž kanálku provádím stále a čistím mu to ještě Ocuflash kapkama.

Mám jít znovu k doktorce nebo je ještě nějaká doba než to úplně odezní?

Nebo má vážně ucpaný kanálek a mám ještě stále masírovat?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle Vašeho popisu usuzuji spíše na druhou variantu - ucpaný kanálek, nutnost kontroly na očním a zřejmě i průplach slzných kanálků.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová