Zelená rýma. Co byste doporučila?

Zodpovězené
9. led 2024

Dobrý den,

prosím Vás, máme všichni zelenou rýmu a kašel a je to vše bez teploty.

Chtěla bych se zeptat, zda je to hodně nebezpečné pro život nebo ne, a co by jste doporučila na zelenou rýmu. Na kašel bereme Stoptussin.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučila bych obecnou terapii rýmy: použít mořskou vodu ve spreji či např. Vincentku ve spreji, poté řádně vysmrkat/odsát a poté do čistých dýchacích cest aplikovat Nasivin (pozor lze užívat pouze 7 dní).

Můžete také vyzkoušet výplach konvičkou nebo inhalace bylinných/solných směsí.
Kdyby se to nelepšilo, pak by bylo vhodné udělat výtěr, zda není třeba užívat nosní kapky s antibiotiky.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká