Zvětšené uzliny. Jak pomoci lymfatickému systému?

Zodpovězené
27. čer 2022

Dobrý den,

syn (6 let) v celku dobře prospívá, avšak když chytne nějaký bacil, šíleně se mu zvětší uzliny v linii od ucha dolů, lehce do zadu. Nechávali jsme to několikrát kontrolovat naší pediatričkou a vždy zkonstatovala, že je to v pořádku. Tentokrát má syn zánět spojivek, od pondělí kapeme atb. a uzlina jedna strana větší než druhá. Ta větší je jak polovina vlašského ořechu, ta menší, jak třešeň. V podstatě jsou dvě nad sebou.

Moje otázka je: Jak pomoci jeho lymfatickému systému?

Bere pravidelně B-komplex, vitamín D (pomocníci v prevenci oparu).

Moc děkuji.

Dobrý den,

zvětšení uzlin při infektu je adekvátní reakcí při probíhající infekci v organismu. Je známkou obrany imunitního systému. Není tedy nutné se této reakce obávat.
Jen je vždy nutné vyloučit jinou příčinu zvětšení uzlin, což zhodnotí lékař fyzikálním ev. laboratorním vyšetřením.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká