Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

ABC Design Salsa 4 vs. Salsa 4 Air. Jaký je rozdíl kol těchto kombinovaných kočárků?

Zodpovězené
2. lis 2020

Dobrý den přeji,

aktuálně máme doma rozhodnuto, že půjdeme do 2kombinace kočárku ABC Design Salsa 4 (edice 2021). Byli jsme plně rozhodnuti jít do varianty Air (nafukovací kola). Nicméně nové modely 2021, které se nám líbí (Navy, Dolphin či Nature) zatím nejsou moc k dostání a my bychom už kočárek chtěli pořídit v následujících dnech.

Jednoduchá otázka tedy zní: Je mezi těmi koly (Salsa 4 vs Salsa 4 Air) opravdu tak velký rozdíl?

Určitě bychom uvítali lehčí variantu (bez Air), ale těch kol jsme se trochu báli. Jedná se o pěnová kola, nikoli gelová, je tomu tak? Dá se to nějak na základě Vašich zkušeností srovnat? Ta ušetřená váha oproti Air by byla rozhodně fajn, ale znovu se dostávám k tomu, že se nám ta Air kola zdála jízdně super. Variantu bez Air jsme bohužel neměli možnost vyzkoušet.

Bydlíme ve městě, takže převážně chodníky, silnice, kostky a veškeré nerovnosti, které k městu patří. Rozhodně ale máme v plánu jezdit i do přírody a na vesnici (lesní cesty, polní cesty, možná někdy lehce kamenitá cesta či štěrk, ale to opravdu asi výjimečně, o žádný těžký terén by nešlo).

Předem moc děkuji za posouzení, zda bychom se kol v případě Salsa 4 měli nějak obávat či nikoli.

Krásný zbytek dne a pevné zdraví!

Ahoj!

ABC Design Salsa 4 je podle mě pro Tvé používání absolutně dostatečný kočárek. Totiž, ano, nejsou to gelová kola (jsou pěnová), ale sranda, protože za gelová mnozí prodejci označují i ​​pěnová kola trošku "lepší" kvality. No a tyto kola jsou za mě z takové lepší pěny. Jako, ano, je tam nevýhoda, že po čase bude prostě vidět, že byly používány, ale na funkčnosti to nic nemění, a především - tu nižší váhu ve městě, jakož i při nakládání a převážení kočárku opravdu opravdu oceníte, věř mi. I nafukovací mají nevýhody, kromě váhy i hrozbu defektu, sježdění pneumatik...

ABC Design Salsa 4 Air je jízdně, i na terén samozřejmě o něco lepší, co se kol týká, ale oba mají fajn odpružení a pevnou konstrukci... a proto bych tento model preferovala opravdu jen tehdy, kdyby terén byl na denním programu - a na váze a pozdější ovladatelnosti s větším děťátkem až tak velmi priority neležely.

A celkově... pokud si nejsi jistá, objednej ne-Air. Koukni si ho doma, pozkoušej po bytě, i nalož něčím těžkým (alespoň 10-12 kg) a zkus pozvednout, jakoby na obrubník ... zkus si ho složit a zvednout, jakoby si právě nakládala do auta... a pokud se Ti bude zamlouvat, nech si ho. Pokud se nebude líbit, můžeš vrátit a objednat Tvou druhou volbu, s tím ale, že si před tím představ to zvedání s ještě pár kily navíc, a také celkovou manipulaci o cosi těžší. Já osobně bych se ale na město a občasný neextrémní terén neobávala ani klasické Salsy.

Hodně zdraví nazpátek!


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.