Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Baby Jogger City Elite vs. Nuna Tavo. Oplatí se na mírný terén vůbec zvážit sporťák Nuna?

Zodpovězené
KočárkyKočárky Baby JoggerKočárky NunaSportovní kočárkyVýběr kočárkuMiminko
2. dub 2020

Ahoj Eli,

před pár dny jsi mi dala tip mj. na BJ City Elite (požadavek byl kočár do města, ale i na pole, prostorný, odpružený a dobře ovladatelný - alternativa k Britaxu B-Motion 4 Plus). Zalíbil se mi, nicméně ještě jsem procházela zodpovězené otázky zde v poradně a opakovaně jsem narazila na Nuna Tavo.

Co jsem pochopila je, že poměrně Nuna je pěkně odpružená a dobře se ovládá. Ale nejsem si vůbec jistá ohledně kol a použití v mírném terénu. I když je mi jasné, že City Elite je nejspíš 100 a 1, nedá mi se nezeptat. Nuna mi imponuje vychytávkou pro mimina (vytvořením ohraničené ložné plochy), odepínatelným polstrováním a nižší cenou (přece jen k BJ není v základu ani madlo) - ale ráda bych věděla, zda jsou jízdní vlastnosti BJ o tolik lepší, že toto všechno oželím. Samozřejmě by bylo nejlepší jít si to do obchodu prozkoušet, ale kdoví, kdy nám to bude dovoleno...

Děkuji za Tvůj čas a cenné rady!

Ahoj!

Baby Jogger City Elite je v tomto případě ale mnohem terénnejší a jízdně lepší model (zejména tedy na nerovnostech). Také je nosnejší a podstatně prostornější. Pokud by tedy byl terén zdolávaný častěji, podle mě je to jednoznačná volba.

Co se Nuna Tavo týká, je to jednoznačně pro miminko pohodlný sportovní kočárek a jezdí také velmi pěkně. A i když tedy odpružení má, kola, tím že jsou čtyři, a celkově menší, je to víc městský kočárek. Do něj bych šla, kdyby ten terén byl jen minimální, občasný.

Já osobně bych si popravdě vybrala dříve BJ, neboť je to pravdu říci tak trochu to 100 a 1, ale pokud chceš spíše něco šikovného a netřeba tak terénní, rozumím i preferenci něčeho jako je Nuna.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám, nebo Instagramu.