Bebetto Luca versus Roan Bass Next. Který je lepší po funkční stránce?

Zodpovězené
11. lis 2022

Ahoj,

chtěl bych poprosit o radu při výběru kočárku.

Líbí se mi Bebetto Luca a Roan Bass Next.

Který z nich je lepší vzhledem k funkcím, výbavě, velikosti nákupního košíku a polohování v hluboké korbě?

Děkuji

Ahoj,

Roan Bass Next a Bebetto Luca jsou si velmi podobné váhou a také nižší 15kg nosností sedadel. Mají podobná kola i odpružení. Jsou to modely vhodné na vesnici. Bloom má nevýhodu, že jej nesložíš spolu s nasazením sportovním sedadlem v obou směrech, takže musíš dávat větší pozor. Někdy je to také nepraktické.

Oba modely jsou vhodné pro vysoké rodiče. Ale Luca má nástavby oproti Bass Next níže položené na konstrukci. To vnímám jako nevýhodu, protože se hlouběji předkláníš, což není z ergonomického hlediska dobré pro páteř.

Hlubokou korbu má z pohledu velikosti o něco větší Luca (78 x 33 cm), navíc se dá poskládat na placku, stejně jako Next korbička. Obě mají otvory pro větrání a také funkci polohování. Funkci houpání má navíc Luca.

Luca má o něco větší výbavu, kde k základu v podobě moskytiéry, pláštěnky a nánožníku, má navíc držák na nápoj a návleky na kola.


Vím, že maminky se zaměřují na prostornou hlubokou korbu a plnou funkcionalit v podobě houpání, polohování, panoramatického okna a podobně. Je však třeba si uvědomit, že v ní dítě stráví jen pár měsíců, proto je důležitější zaměřit se na výběr kvalitní sportovní nástavby, ve které dítě stráví 1,5 až 2 roky.

Proto bych Tvůj pohled zaměřila trošku jiným směrem. A to k cenově dostupnému kočárku Kinderkraft Nea, který nabízí mnoho výhod. Má hlubokou a prostornou (80 × 40 cm) korbu a také sezení sportovní části s nosností 22 kg. Obě jeho nástavby jsou umístěny výše na konstrukci. Dalším plusem je často nedostupná funkce v podobě kolmého sedu. Je designový čistými liniemi tvarů. Nea má nenafukovací pneumatiky plněné pěnou a dokonce s dvojitým odpružením. Kočárek zakoupíš ve více barevných variantách.

Můžeš si o něm přečíst více v krátkém článku, který jsem o něm nedávno napsala.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.


Přeji Vám krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka