Dobrý sportovní kočárek do terénu a i na dvě děti. Pro jaký se rozhodnout?

Zodpovězené
16. říj 2019

Ahoj Eli,

prosím o radu, už jsem docela zoufalá a mám pocit, že žádná z možností nebude výhra. Sháním sporťák, který projede i horší terén (tráva, sníh, zpevněná lesní cesta, kočičí hlavy, ujetá štěrková cesta), hlavně musí mít otočné sedadlo a také, aby šel složit i se sedadlem v obou směrech. Dlouhá stříška, polohování ideálně do lehu i s nozičkama, aby šlo nacvaknout Cybex vajíčko. Budu ho také převážet autem cca jednou týdně. Máme sice velký kufr, ale ne, aby ho zabral celý🙂

Teď k mým typům. Moc se mi líbí Bomimi Bastien Air, věřím, že terén by zvládl nejlépe, ale zjistila jsem, že sedačka musí být na složení jen po směru. Také, že by měl mít menší sedadlo, ale výrobce udává do 30 měsíců, tak nevím. Pak mám vybranou Zopu Move, Valco Snap 4 Ultra Sport a Moon Resea Sport. U nich se bojím, aby terén zvládly. Jezdíme především po rovném povrchu, ale také při každé vycházce po děravé silnici, trávě, tak ho nechci odrovnat, přeci jen plánujeme min. ještě jedno dítě a z toho současného nechci úplně vyklepat duši.

Našla jsem i zde v poradně doporučované Jane Kendo, Cybex Balios S, Easywalker Mosey+, Baby Jogger City Versa GT, ale bohužel nemám možnost je vidět někde naživo a nechci je kupovat bez prohlédnutí přes net.

Jaký by sis vybrala ty?
Předem moc a moc děkuji za tvoji radu.

Ahoj!

Zde mi přijde klíčová hlavně jedna informace (samozřejmě kromě špatného terénu v okolí) - a to, že by si kočárek chtěla takový, co bude pohodlný pro tohle, ale I DALŠÍ děťátko. Zde musím říci, že je extrémně důležité vsadit na pohodlí a kvalitu. Pokud si koupíš levnější model, kde tě budeš něco štvát (jak neskládá se se sedadlem v protisměru nebo je příliš tvrdý - vytřese mi dítě apod…), příp. bude nízké kvality, tak se časem poškodí / vyhrká atd. - to bude teprve k ničemu. Proto první řada, co ti dám, je raději v tomto případě zainvestovat, nebo koupit kvalitu z bazaru - raději, jak koupit levnější a očekávat od něj hodně a na dlouhou dobu.

Bomi Bastien Air - sama jsem slyšela dost chval na tento model, ale s připomínkou, že opravdu je jen pro menší děti. Pokud plánuješ vozit do 2 a půl, tří let v pohodlí, vyloučila bych ho. Také to je spíše novější model, takže to, jak zvládne více let používání, je sporné.

Bomimi Bastien Air

Zopa Move, Moon ReSea Sport - jsou fajn kočárky, ale opravdu hlavně do města. Na terénu ti budou tvrdé, podle mě - tedy, občasně, ok, ale pravidelně... za mě ne.

Zopa Move

Moon ReSea Sport

Totéž platí i pro Cybex Balios S.

Cybex Balios S

Valco Snap 4 Ultra Sport je dobrým lehkým řešením, ale tedy s méně pevnou konstrukcí a trochu blbým skládáním - když tak potom novější Snap Ultra Trend + nafukovací koly Sport... Ale také jsem o něm ne tak docela přesvědčena.

Valco Baby Snap Ultra Sport

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Z Tebou zmíněných mi pak nejlépe vychází Baby Jogger City Versa GT - prostorný, pohodlný, kvalitní, a také do terénu. Za mě, klidně i bazarový, tenhle může být.

Baby Jogger City Versa GT

A asi i očekáváš, že spomenu i terénně-pohodlnou klasiku Britax Go Big - a taky to udělám. Skládá se se sedákem v obou směrech, i když není nejmenší (ale ani největší) - zejména po odnětí kol je to naprosto ok. A tedy, hoc i bazarový, je stále fakt vynikajícím kočárkem "do každého počasí" - proto, jak jsem na začátku zmiňovala o investování, tady se to, že se to vyplatí, platí dvoj (a více) násobně. To by byla moje volba č. 1.

Britax Go Big

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.