Dvojkombinace kolem 25 tis. do českého terénu (zablácené polní cesty, louky), dobrá ovladatelnost.

Zodpovězené
19. říj 2020

Dobrý den,

chtěla bych poděkovat za tuto poradnu, protože v tom kočárkovém moři už se úplně ztrácím. Sháním dvojkombinaci kočárku cenově kolem 25 tisíc, miminko by se mělo narodit v lednu. S kočárkem budu jezdit po menším okresním městě, takže kostky, rozbité chodníky, štěrkové cesty, s manželem a o víkendech ale pak více v přírodě - zablácené polní cesty, sníh max do 10 cm, spíš to bláto, louky, občasně les, určitě nás nečeká horská turistika.

Byla bych ráda, kdyby byl kočárek velmi dobře ovladatelný i jednou rukou, byl lehký, dobře se přizpůsobil mé výšce (160 cm), ale i manželově (175 cm), cca 1x týdně jej budu muset sama skládat do kufru auta, ocením tedy i průměrnou skladnost. Cca 2x do měsíce, hlavně až bude tepleji, vyrazíme i někam vlakem, denní jizdy MHD mě nečekají, výtah v domě máme. Raději bych čtyřkolku, určitě s otočnými předními koly, v korýtkovém sezení si nejsem úplně jistá, že by bylo to správné.

V mém původním výběru byl Easywalker Harvey 2 All-Terrain, ale ten na rozdíl od staršího Qtra má bohužel korýtkové sezení. Právě starší Qtro jsem měla kdysi možnost ovládat a byla jsem z něj nadšená, jak s ovladatelností, tak z váhy, s loukou i polní cestou problém neměl.

Je nějaká varianta takové dobré ovladatelnosti, jízdy v terénu, současně se sporťákem s možností úplného lehu?

Problémem zůstává i možnost prohlédnutí kočárku "naživo" předem, jelikož ani v našem městě, ani v tom krajském není žádná velká prodejna s kočárky, kde by měli jiné než vyloženě městské kočárky.

Velice Vám děkuji za rady.

Ahoj!

Jako prvorodičce bych Ti nejprve chtěla říci to, že kočárek bude vždy kompromisem. Nejen cenovým, což je nákup každého produktu, ale zejména funkčním. Pokud například musí sednout i nižší mamince, i vyššímu tatínkovi, nebude 100% perfektní ani jednomu, ale bude to takový střed, kompromis pro oba. Zde bych si ale na Tvém místě dala pozor, aby byl v první řadě dobrý tomu, co bude kočárků většinu času, a to obvykle mamince. Ten druhý se přece na těch pár kočárkování (v porovnání s hodinami, co tím strávíš Ty) přizpůsobí dříve, než ty, abys měla naprosté pohodlí, pokud používáš kočárek hodně a denně.

Dále bych ráda hovořila o sportovní části / sporťáku z kombinace. I ten, co zmiňuješ Ty, ale i jiné - ty skladnější, nebo ty terénnější... to bude taky kompromis, neboť čím skladnější a lehčí kočárek je, tím bude méně terénní - a naopak. Váha a skladnost bude nalinkována k terénnosti, ale taky k typu sedadla - neotočné budou skladnější, ale, holt, jsou neotočné, takže na to malé děťátko po přechodu z korby neuvidíš (a hodně prvorodičkám tohle chybí...).

Ke korýtku - pro ty nejmenší děti se vyrovnávací vložkou dá vyrovnat ... no a později je zase příjemnější k sezení, protože se v něm dítě tak neklouže. Pokud by to byl kočárek, co Ti vyhovuje ve většině věcí, a jedné ne, ber to jako výhru...

Ale dobře, pojďme dál. Pokud Ti vysloveně EW Qtro vyhovuje, a možnost sedadla směřovat pouze dopředu Ti nevadí, koupit se ještě dá (https://www.malvik.cz/Kocarky/Sportovni-kocarky... ). Mně přijde, že to odpružení, jakož i vysoce položená stříška a nepolohovatelná opěrka nohou jsou už trochu zastaralé, a jelikož se již nevyrábí, budeš kupovat víceletý model, co stál ve skladu.

Easywalker Qtro Plus

Z podobných novějších bych doporučila Casualplay Loop Allroad, který je poměrně cenově dostupný, a s vyměnitelnou spodní nápravou (lze dokoupit i neotočný tříkolový na sport a težký terén), ale celkově je poměrně jednoduchý.

Casualplay LOOPi Allroad

Vím, že si také říkala, že by si chtěla čtyřkolku, ale pokud je požadavkem průchodnost i terénem, ​​jednoruční ovládání... já osobně bych tříkolku doporučila mnohem dříve. Ať už menší, opravdu skladnou jako Baby Jogger City Mini GT2 (a ano, zvládne i nerovnosti)

Baby Jogger City Mini GT2

nebo City Elite,

Baby Jogger City Elite

až po opravdu funkční jako TFK Joggster Trail s vaničkou Multi X, kterou víš využít i jako protisměrné sedadlo.

TFK Joggster Trail 2

A pak, pokud houpání, odpružení, prostorné nástavby a velká kola Ti za to stojí, jistě jedním z nejlépe ovladatelných modelů v kategorii by byl Britax Go Big. Bude Ti vyhovovat ve většině ohledů, až na to tedy, že je velký, robustní i do kufru auta. To je daň za tu terénnost a ovladatelnost.

Britax Go Big2

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.