Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Easywalker Harvey 2 nebo Rudey? Jaký sportovní kočárek pro dlouhou holčičku, i do terénu, s dobrou ovladatelností?

Zodpovězené
12. led 2021

Ahoj, Eli,

Před časem jsem se už ptala na Easywalker Harvey 2, moc se mi líbí verze All terrain coral green, teď je v Čechách ve výhodné nabídce k prodeji v akčním setu. Podrobně jsem četla i Tvou recenzi, moc děkuji za obojí. 🙂

Zmínila jsi také Easywalker Rudey, který jsem zjistila, že teď testuješ. Zelená se mi také líbí, i když mi Rudey celkově připadá esteticky ošklivější než Harvey. Líbí se mi i veliký koš, skládání a veliký prostor pro dítě. Mé holčičce je teď 19 měsíců.

Protože si je v současné situaci nemohu nikam jít prohlédnout, jsem stále na vážkách, který si vybrat. Harvey 2 se ukazuje, že mi koš bude stačit, s menší skladností při složení se vyrovnám, ale bojím se, aby holčičce brzy nebyl malý, je sice drobnější, ale má delší nožičky.

Chci se zeptat, má Rudey srovnatelné jízdní vlastnosti? Ty jsou pro mě hodně důležité, chci pevný kočárek, který zvládne i nějaký terén, ovládání jednou rukou, vytočení mezi dveřma a tak podobně. Jsou kola dostatečná, jak moc se liší kola Harveyho a Rudyho? Má Rudey pojistku proti rozložení? A kdybys je měla srovnat, se kterým jsi víc spokojená?

Moc děkuji 🙂

Ahoj!

Easywalker Harvey2 je opravdu měkce odpružený, příjemný na ovládání, a k tomu asi i vzhledově působivější. Myslím si, že jestli jsi k němu nakloněná pocitově, bude pro tebe lepší. Jediné mminus vidím ve velikosti sedáku - ale pravda je taková, že v otočném modelu, asi žádném (ani v prostornějším Easywalker Rudey-m, nebude mít kolem dvou let dítě úplne vevnitř nožičky - trčet budou. To je normální a OK.

Nevýhoda Rudeyho oproti Harvey-mu je, že je nížš při zemi, a tedy i stabilnější, ale to znamená trochu více námahy při tlačení, ne úplne jednoruční ovládání v každé situaciu. Spíše třeba ruky dvě. A i odpružení, je tam, ale není až tak měkké, jako u EW Harvey 2-ky.

Takže jestli pevný, Rudey. Jestli hodně manipulovatelný, rychlo otáčející se, spíše Harvey. A ano, Rudey má pojistku proti trozložení (ale iba konstrukce, sedací části ne) - na konstrukci jsou dokonce dvě pojistky.

A můj osobný názor - mně se stabilita a “solídnost” Rudeyho, spolu s jeho trochu přízemním, jednodušším stylem a trochu lepší skladností + košem, asi líbí víc. Ale nižší váha a obratnost Harveyho je zase plusem do města a na rovnější cesty, a z toho, co píšeš, mám upřímně pocit, že s Harveym, a ještě za pěknou cenu, budeš spokojena více.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.