Easywalker Jackey XXL versus Carrello Bravo SL. Který je vhodnější pro dlouhého 5měsíčního syna?

Zodpovězené
9. lis 2023

Ahoj,

rozhoduji se mezi kočárkem Easywalker jackey XXL a Carrello Bravo SL pro 5měsíčního chlapečka. Do hluboké korby se už nevejde a chceme už sportovní kočárek. Syn má 8,15 kg a nosí už velikost 80. Je velmi dlouhý.

Hledáme prostorný kočárek a chceme, aby nám nějakou dobu vydržel. Tyto dva se mi zatím zamlouvaly nejvíc, ale nebráním se jinému.

Požadavky:

  • musí jít do úplného lehu,
  • prostorná sedací část, aby vydržel do 3 let,
  • xxl stříška,
  • velká kola - aby zvládl výlet v Tatrách, či dovolenou v Chorvatsku,
  • snadno složitelný,
  • prostorný nákupní košík je velké plus.

Děkuji

Ahoj,

pro takto malé děti spíše doporučuji otočné kočárky, protože většinou vyžadují přímý oční kontakt s rodičem. Navíc neotočná sedadla sportovních (tzv. pokračovacích kočárků) jsou tvrdší. Zároveň se blíží zimní období, kdy dítě potřebuje mít z kočárku teplé a útulné místo.

Prohlédni si sportovní kočárek Moon Sport. Ten je určen pro rodiče, kteří se pohybují po městském terénu. Nižší váha a jednoduchá manipulace umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením spolu s nasazeným sportovním sedadlem v obou směrech. Sportovní sezení je dostatečně prostorné a s možností napolohování do skoro rovného lehu. Rodičovskou rukojeť lze nastavit do výšky 105 cm, proto je vhodný spíše pro nižší a středně vysoké rodiče.

Podobnými modely jsou Zopa Quest, Zopa Move Cross, Espiro Only Way, Easywalker Rudey nebo Jané Crosswalk R.

Z cestovních kočárků se můžeš na dovolenou koukat po otočném kočárku - například Cybex Eezy S-Twist+². Má unikátní schopnost otáčení sedáku o 360 stupňů, bez odnětí z konstrukce – odjištěním pojistky a točením přímo na podvozku. Má úplný sed, kompaktní rozměry po složení. Nevýhodou je užší sezení a menší kolečka, která tedy Tatry nezvládnou.

Prohlédni si také cenově dostupnější model Cavoe Ideo.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka