Existuje kombinovaný/hluboký kočárek lehčí než BGB Fox 2?

Zodpovězené
16. lis 2020

Ahoj,

mám otázečku. Sice se nechystám kupovat nový kočárek (2 stačí, i tak mám co obcházet ...), ale včera si mi tchyně stěžovala, že ten náš kočárek je neskutečně těžký. Máme Bugaboo Fox2. (Zajímavé, že Joolz Geo2, který je mnohem těžší, jí přijde naopak lehčí; dokonce i Cybex Priam, který viděla u kamarádky, jí přijde lehčí 😅).
Napadlo mě proto, zda existuje nějaký hluboký kočárek, který je opravdu lehčí než BGB. Jen tak ze zvědavosti.

Děkuji 🙏

Ahoj!

Bugaboo Fox 2

je skutečně jedním z nejlehčích plnohodnotných kombinovaných / otočných kočárků na trhu. Určitě najdeš i ještě snadnější řešení, obvykle zahrnující nějaký superlehký neotočný sporťáček + dokoupení skládací korbičky - například

GB Qbit+ All-City

s nejkompaktnější skládací vaničkou Cot To Go je jednoznačně lehčím, ale zase to není plnohodnotný kombinovaný / hluboký kočárek, je to jen takové cestovnější řešení. I Baby Design Smooth je lehčí, ale i menší a jednodušší kombi kočárek.

Baby Design Smooth

A k Tvé tchyni, ten pocit může vycházet z více zdrojů. Prvním může být, že jí na kočárku nesedí těžiště. Kočárek, který k výšce kočárkujícího nesedí, mu působí těžší, i se hůře ovládá a zvedá na obrubník. Částečně radím tchyni si vyzkoušet ponastavovat rukojeť, když je nižší (ale ne příliš nízko, tak aby měla ruce co nejméně ohnuté, aniž by to bylo příliš nízko), obvykle to jde lépe. Já jsem takto měla Valco, a nesedělo mi těžiště, a potom Oyster Zero, který mi přišel mnohem lehčí, i se mi lépe zvedal na obrubník, a přitom je o pár set gramů těžší (na váze) - no Valco asi pro mě bylo nevyvážené a tak působilo těžší, těžkopádnější.

Druhým důvodem může být i celková nesympatie ke kočárku - možná jí něco vadí, a prostě celý pocit z kočárku je prostě špatný a každý jiný, i těžší, jí pak přijde lepší i lehčí. Myslím ale, že nejdůležitější je, jak sedí a jak se kočárkuje Tobě 😉.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.