Existuje lehký a zároveň velký kočárek?

Zodpovězené
10. lis 2023

Ahoj,

hledám lehký a zároveň větší kočárek.

Mé požadavky:

  • celková hmotnost maximálně 12 - 13 kg,
  • velikost hluboké korby alespoň 80 x 36 cm,
  • váha hluboké korby maximálně 4 kg,
  • polohovatelná hluboká korba,
  • nosnost sportovní části do 22 kg,
  • ne korýtkové sezení,
  • větší kola, nejlépe bezúdržbová,
  • odepínání korby jednou rukou,
  • snadno složitelná konstrukce.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

Tvé požadavky splňuje jen pár kočárků. Jsou to Kinderkraft Nea, Espiro Miloo, Tutis Mio Plus Thermo nebo Zopa Move Cross 2.

Všechny kočárky v poradně velmi často doporučuji.

Tutis Mio Plus Thermo vyšel na trh v průběhu roku 2023 a nahradil původní model Tutis Mio Plus. Byl to stylový kočárek určený pro rodiče, kteří se pohybují po nerovných cestách vesnice. Nižší váha a jednoduchá manipulace umožňují ovládání jednou rukou a zaujme také složením spolu s nasazeným sportovním sezením na konstrukci. Rukojeť lze nastavit až do výšky 115 cm, proto je kočárek vhodný spíše pro vyšší rodiče. Samozřejmostí je také bohatá výbava v ceně. Tutis Mio Plus Thermo má navíc v hluboké korbě novou technologii ThermoCot™. Ta je zabudována na dně korby a garantuje tepelný komfort dítěte, optimální mikroklima v zimě a také v horkém letním počasí.

Espiro Miloo jsem nedávno podrobněji popisovala v poradně, takže Ti sem moji odpověď připínám:

Zopa Move Cross 2 a Kinderkraft Nea popisuji zase v této odpovědi:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka