Existuje lehký kočárek pro lidi žijící v patře a bez výtahu?

Zodpovězené
26. zář 2023

Ahoj,

jsem prvorodička a hledám pro nás správný kočárek. Bydlíme ve městě, ale v pořádném kopci. Sotva tam jako těhotná vylezu.

Jsem nízká a chtěla bych tedy lehký kočárek a snadno ovladatelný. Zejména sportovní se musí dát do úplného lehu 180 stupňů. Ideální by bylo, kdyby se dal otočit ve směru i protisměru. Do něj buď přenosnou tašku pro novorozence, nebo s možností nakliknutí hluboké korby.

Bydlíme v patře a jsme bez výtahu. Pokud se dá dobře složit a nechat ve sklepě, tak by to bylo ideální.

Dívala jsem se na Cybex Balios S Lux. Líbí se mi i Cybex e-Priam, protože jede sám. Tam mi ta váha až tak nevadí, jen už je to dost drahá záležitost. Ráda bych se vešla do 24 000 Kč a nemám problém s kočárkem z druhé ruky.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji za radu

Ahoj,

pokud bydlíš v kopci, tak určitě doporučuji Cybex e-Priam. Je to Top kočárek pro rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu a také po nerovných cestách vesnice a zároveň chtějí kvalitní kočárek s elegantním, moderním designem. Po stisknutí aktivačního tlačítka usnadňuje průjezd nerovným terénem ​​nebo napomáhá při tlačení do kopce. Po puštění rukojeti navíc zpomalí a zastaví. E-priam lze samozřejmě používat i bez motoru jako i Cybex Priam 4. Hluboká korba i sportovní sezení patří k těm prostornějším na trhu, proto v nich bude mít pohodlí i větší dítě během celého kočárkovacího období.

Popřemýšlej i nad případnou koupí e-Priamu z bazaru. Raději si pořiď kvalitní kočárek z bazaru, který plnohodnotně využiješ a pomůže Ti. Jiný nový model kočárku Tě může jen zklamat, nebo Ti nebude vyhovovat. Každodenní tlačení kočárku do kopce není nejsnazší. A s přibývající váhou dítěte půjde nahoru i váha tlačeného břemene – tedy kočárku.

Na co si dát pozor před koupí kočárku z bazaru? - i na toto téma jsme natočili video, které Ti sem připínám.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka