Existuje sportovní kočárek s vyšším sezením, který je vhodný pro rodiče o výšce 180 cm?

Zodpovězené
19. lis 2023

Ahoj,

hledám sportovní kočárek s vyšším sezením. Moje výška je 180 cm a manželova 183 cm. Bydlíme ve městě, ale máme zde hrbolaté náměstí. Bylo by dobré, kdyby byl kočárek i dobře odpružený. Kola taková, která se nemusí nafukovat. Není to 100% podmínka, tak jako nemusí být otočný do obou směrů. Také bych si představovala trošku větší košík, aby se mi tam vešel nákup. Teleskopická rukojeť je v pořádku, ale může být také kloubová. Kočárek musí mít madlo, které není „přilepené“ hned k děťátku. Tedy tak, aby si dokázalo vyložit na madlo nožky.

Můžeš mi poradit?

Za odpověď děkuji

Ahoj,

prohlédni si kombinovaný kočárek ABC Design Samba. Je určený pro rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu a také po nerovných cestách vesnice. Nižší váha a jednoduchá manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Potěší i absence zadní osy kol, která tak neomezuje ani v dlouhých krocích. Sportovní sezení je dostatečně prostorné a navíc jej lze napolohovat do naprosto rovného lehu.

Zvaž také Adamex Belissa a Kunert Ivento. Nedávno jsem je v poradně srovnávala, tak Ti ho sem připnu:

Podobnými modely jsou i Bebetto Pascal či Bebetto Flavio.

A prohlédni si také Britax Smile 4, který je určen pro středně vysoké a vyšší rodiče pohybující se po městském povrchu a také po nerovných cestách vesnice. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sportovním sedátkem na konstrukci. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít, protože ve složeném stavu stojí sám. Prostorné sportovní sedadlo patří na trhu k těm prostornějším a lze jej napolohovat do naprosto rovného lehu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka