Existuje terénní kočárek s vlastnostmi cestovního kočárku?

Zodpovězené
9. lis 2023

Dobrý den,

pro svoji dceru (15 měsíců) hledám lehký, skladný, ale odolný kočárek, co zvládne i mimoměstský terén.

Dcera už v kočárku nespí, ráda má přehled, ale pokud jdeme s manželem či kamarádkou, chce na nás vidět, proto je pro mě důležité, aby byl kočárek obousměrný. Bydlíme v druhém patře bez výtahu, a tak hledám lehký kočárek, který zvládnu s dcerou vytáhnout do schodů (v současnosti máme Tutis Viva4 a ten už mi pro váhu i složité skládání vůbec nevyhovuje). Nejčastěji se pohybujeme po městě, ale několikrát za rok letíme na dovolenou, proto by bylo ideální, pokud by šel kočárek složit do rozměru příručního zavazadla (ale není to podmínkou). Často také jezdíme na chalupu nebo na výlety do přírody, kočárek by tak měl zvládnout i jízdu po štěrkové či lesní cestě.

Moje požadavky jsou:

  • Cena do 10000 Kč.
  • Váha maximálně 8 kg (čím lehčí, tím lepší).
  • Nosnost alespoň 22 kg.
  • Kolečka z materiálu vhodného do města, ale i na výlety do přírody (např. lesní cesta) a odpovídající odpružení kol.
  • Okénko ve stříšce.
  • Obousměrná jízda.
  • Možnost úplného sedu.
  • Snadné složení, ideálně potahy směrem dovnitř.
  • Prodloužená stříška s ochranou proti UV záření.
  • Součástí nánožník, pláštěnka a moskytiéra výhodou.

Nedaří se mi najít takový typ kočárku, aby vyhovoval všem mým požadavkům. Poradíte, prosím?

Děkuji

Ahoj,

řešením by mohl být model Cybex Eezy S-Twist+², který je ultralehký a ultraskladný sportovní kočárek určený na cestování a pro rodiče, kteří se pohybují po městě. Nízká váha a výborná manipulovatelnost mu umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením s funkcí samostatného stání. Sportovní sezení lze napolohovat do skoro úplně rovného lehu. Díky menším bočnicím má dítě dostatek soukromí a je chráněno před nevlídným počasím.

Ale ani tento model nesplňuje všechny Tvé požadavky. Sloučení otočnosti, nízké hmotnosti do 8 kg, menších rozměrů a zároveň, aby měl kolečka z materiálu vhodného do města i na výlety do přírody (např. lesní cesta) a odpovídající odpružení, tak to se navzájem vylučuje.

Bylo by fajn, kdybys jemně slevila ze svých nároků na odpružení a kola kočárku. Ty v podstatě potřebuješ kočárek, který je hybridem cestovného a terénního. Bohužel takový model ještě na trhu není.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka