Jak vylepšit Baby Jogger City Mini GT2?

Zodpovězené
7. zář 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně kočárku Baby Jogger City Mini GT2, který jsem koupila po zhlédnutí video recenze. Nebyl to zrovna levný kočárek, takže bych ho chtěla řádně využít. Problém je, že nemůžu najít další příslušenství přímo od této značky.

Syn má 5 měsíců, aktuálně 72 cm a 9,8 kg, takže do hluboké korby starého kočárku se vejde jen na těsno. Začal se hodně přetáčet a chytat boku kočárku. Obávám se, aby z korby nevypadl.

Kdy je ideální čas přesunout jej do Baby Jogger City Mini GT2?

Jakou konkrétní vložku na podzim si můžu do kočárku zakoupit, aby pasovala?

Jaký konkrétní fusak bude do něj pasovat na zimu?

Co můžu koupit v případě větší nadílky sněhu u nás na severu, aby to kola zvládla?

Zima mě opravdu děsí, nakolik je u nás problém hlavně s tlustým ledem na chodnících a nikde nemáme rovinu. Jen nahoru a dolů kopcem.

Děkuji

Ahoj,

na Tvou otázku odepisuji trochu později, protože jsem nad ní déle přemýšlela.

Věřím, že sis koupi kočárku dobře promyslela i vzhledem ke kopcovitému terénu, který je v zimním období pokryt ledem.

Já bych volila kočárek, který má v základu poutko na rodičovské rukojeti. To si převlečeš na ruku a máš neustále kočárek pod dozorem. A volila bych verzi, která má k poutku navíc ruční brzdu na rodičovské rukojeti. Tou si můžeš při sjezdu dolů kopcem kočárek přibrzďovat.

Kdy je nejvhodnější doba pro přechod z hluboké korby do sportovní části?
Je to individuální a intuitivní. Pokud se Ti syn v hluboké korbě zvedá, točí a začíná chytat boku korby, tak asi nastal ten správný čas. Je škoda, že jsi nevolila otočný model kočárku. Takhle bys měla se synem oční kontakt a byl by o něco klidnější. Zároveň má však možnost sledovat okolí.

Já mám na zimu do terénu a na běh a sport doma jeho bratrský model Baby Jogger Summit X3.

Jakou konkrétní vložku a jaký konkrétní fusak?
Na otázky tohoto typu odpovídám velmi nerada s doporučením konkrétních modelů. Je to proto, že každá jsme jiná a každá máme jiný vkus. Nejlepší bude, pokud sis není jistá správným výběrem, pokud zajdeš přímo do prodejny. Tam si můžeš fusak i vložku přímo vložit a zároveň i vyzkoušet přímo ve Tvém kočárku.

Můžeš nakonec zvolit i koupi neoriginálního nánožníku, nepadavé deky nebo nánožníku Pinkie.

Nebo si můžeš dát nánožník, vložku, rukávník či rukavice dokonce ušít od jedné z šikovných maminek. Děláš to přímo na objednávku, a navíc z materiálu, který si přímo zvolíš ty.

Máš na výběr z tolika možností jak své dítě co nejlépe ochránit před větrem a chladem podzimního, zimního či chladnějšího jarního počasí.

Na trhu je široký výběr z množství druhů, materiálů, designů a barev vložek nebo fusaků.

Nejčastěji doporučuji populární a oblíbené značky: Pinkie, Zopa, Petite&Mars, Emitex nebo Cottonmoose. Volíš si podle velikosti dítěte, vnitřní velikosti kočárku, materiálu, designu a barvy.

Jsou funkční a dotvoří celkový design kočárku.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka