Jak zjistím rozdíl mezi podvozkem Cybex Priam 2021 a 2022?

Zodpovězené
8. zář 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně podvozků.

Jak zjistím rozdíl mezi podvozkem Cybex Priam 2021 a 2022?

Koupila jsem kočárek z druhé ruky a paní tvrdí, že je to 2022 konstrukce. Hluboká korba a sportovní část je 2021.

Děkuji

Ahoj,

všechny hluboké korby, i ty starší, jsou kompatibilní se všemi podvozky. Jen u nového Cybex Priam 4 (2022) nebudou starší korby uchyceny na výškových adaptérech, které jsou součástí nového modelu. Budou položeny níže (stejně jako u Cybex Priam 3 - 2021).

Sportovní sedadla jako celek, jsou také kompatibilní. Jediné co není kompatibilní jsou potahy. Nové 2022 nenasadíš na 2021, protože jsou rozdílně zaoblené.

Samotné podvozky Cybex Priam 3 se od Cybex Priam 4 nedají na první pohled rozeznat. Nemají ani žádný výrobní štítek či vyryté číslo s rokem výroby.

//Napadlo mě ještě, zjistit to podle pokladního paragonu. Cybex Priam 4 jsi musela kupovat teprve letos, protože prezentován byl sice v prosinci 2021, ale do sériové výroby se dostal až začátkem roku 2022.

Minimální rozdíly jsou na váze konstrukce s nasazením sportovním sedadlem, ale je to pouhých 300 gramů, což se však může považovat za tovární odchylku zboží.

A ještě jeden jemný rozdíl, a to jsou rozměry:

  • Rozměry v rozloženém stavu v cm (vך×d cm):

Priam 3 - 108 x 60 x 85 cm,
Priam 4 - 109 x 60 x 92 cm

  • Rozměry ve složeném stavu v cm (vך×d cm)

Priam 3 - 40 x 60 x 95 cm
Priam 4 - 31.5 x 51.5 x 85 cm

O jiných rozdílech už nevím.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka