Jaká je skutečná nosnost kočárku Petite&Mars Up.?

Zodpovězené
10. říj 2022

Ahoj,

mám kočárek Petite&Mars Up.

Jaká je skutečná nosnost tohoto kočárku?

V návodu se píše, že je pro dítě o maximální hmotnosti 15 kg. Je to napsáno i přímo na kočárku. Na stránkách, kde se prodává a i zde v poradně jsem našla uvedenou nosnost 20 kg.

Dcera má aktuálně 14 - 15 kg.

Mám se poohlížet po něčem jiném, nebo ji ještě můžu s klidem vozit v tomto?

Děkuji

Ahoj,

Petite&Mars Up. prošel v roce 2022 redesignem. Vylepšena u Up. byla jeho zvýšená 22kg nosnost sedáku a také nové designové barvy Ultimate Grey, Anthracite Blue a Dense Honey.

Takže, pokud máš Tvůj Up. vyroben před rokem 2022, tak má nižší 15 kg nosnost sedáku.

Tyto informace o změnách parametrů, nových barvách a designech se snažíme uvádět vždy v Popisu kočárku, který je uveden u každého modelu kočárku v Kočárkopedii.

Ve Tvém případě bych se určitě začala poohlížet po novém kočárku, protože pomalu překračuješ nosnost sedáku. To z hlediska bezpečnosti dítěte určitě nedoporučuji. Nosnost kočárků se uvádí na základě řady bezpečnostních testů, kterými musí kočárky projít před uvedeným na evropský trh.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka