Jakou dvojkombinaci pro dubnové miminko do sportovně založené rodiny?

Zodpovězené
13. říj 2022

Ahoj,

v dubnu se nám narodí druhé miminko a moc jsem toužila po Thule Urban Glide 2. Jsme sportovně založená rodina a předchozí kočárky jsme doslova rozbili. Jedině mě odrazovala černá hluboká korba na léto. Situace se zvrtla jiným směrem a rozhodli jsme se, že do tak velké investice nejdeme.

Vyžaduji dvojkombinaci kočárku, která má hlubokou korbu s dobrým větráním na léto. Kočárek musí být snadno ovladatelný. Chceme, aby něco zvládl.

Měli jsme také Petite&Mars Street+ Air a ten to s námi nezvládl. Sportovní část nemusí být vůbec otočná, jen aby byl prostorný s prodlouženou stříškou, vyšší nosností a nejlépe nějaký lehčí. Naše dovolené jsou o zkoumání nových krajin a spaní každý den na jiném místě.

Doufám a věřím, že mě nějak usměrníš a najdeme něco, co by nám vyhovovalo. Po špatné zkušenosti nechci bazarový a nejlépe tak do 15 000 Kč.

Jaký kočárek mi doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

celkem zajímavé informace. Potřebuješ vlastně skloubit v jednom kočárku lehkost, odolnost a skladnost. Zároveň potřebuješ při zkoumání nových krajin a zdolávání nejednotných terénů funkční kola s dobrým odpružením.

Já osobně bych sáhla po hybridním kočárku Venicci Tinum 2.0. Má lehkou hliníkovou konstrukci, která jej v současnosti řadí mezi nejlehčí a zároveň i snadno ovladatelné sportovní a cestovní kočárky. Složení je možné jednou rukou. Po složení jej lze odnést na rameni díky popruhu. Sportovní sedadlo má možnost úplného lehu a je dostatečně prostorné i pro větší dítě. Odpovídá tomu také jeho nosnost sportovního sedadla, která je 22 kg. Nevýhodou je, že ho koupíš pouze jako dvojkombinaci. Ale momentálně se dá koupit za velmi výhodnou cenu.

Podobným modelem je Muuvo Quick 3.0 . Je to prostorný a pohodlný kočárek, který má nenafukovací pneumatiky plněné gelem. Snadno se ovládá. Hluboká korba i sportovní sedadlo jsou výše umístěny, což je pro výhodou pro vysoké rodiče, ale je vhodným kandidátem i pro středně vysoké lidi. A navíc se svým odpružením a koly skvěle hodí i na nerovný terén.

Nabízím i bratrský model - hybridní kočárek Muuvo Trick. Na trhu je krátce, protože je to novinka. Tento kočárek pohodlně zvládá náročný terén a bez problémů projede městem. Není to tank, je to spíše elegantní krasavec. Navíc je vybaven praktickými vlastnostmi. Patří k lehčím modelům, protože váží pouhých 11,5 kg a odveze až 22kilogramové dítě. Má pneumatiky plněné gelem, takže riziko defektu nehrozí. Hluboká korba je dostatečně prostorná a kvalitně odvětraná i díky zabudovaným oknům (ventilační a panoramatické), které oceníš hlavně v létě.

Prohlédni si také cenově dostupný kočárek Zopa Quest, který často doporučuji. Patří mezi oblíbené městské modely, které však zvládají i vesnický terén. Je to díky dvojitému odpružení všech čtyř kol z tvrzené gumy. Váží 11 kg a dobře se ovládá jednou rukou. Po složení je skladný a mám ho osobně odzkoušený.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka