Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jaký doporučíte sportovní kočárek pro 4 měsíční miminko? Korba mu začíná být malá.

Zodpovězené
25. čer 2019

Dobrý den,

zvažuji vhodný sporťák pro syna. Jsou mu 4 měsíce, ale má 67cm a 9kg. Korba (Tako Dalga Lift) mu začíná být dost těsná, a tak přemýšlím, jestli ho dát rovnou do Valco Snap 4 Sport Tailormade, který mám po dceři, nebo ještě hledat nejaký "mezistupeň".

Valco není odpružené, leh není 100% vodorovný a také nejde sedačka ani madlo otočit. Tako mi vyhovuje maximálně - velká kola a houpání, ale se sportovní nástavbou klesá stabilita, která je pro mne nyní dost důležitá kvůli stupátku, na kterém jezdí starší dcera, a také protože syn ještě nesedí, a tím úplně "nedrží pohromadě".

Můžete mi poradit, po jakém kočárku se podívat?

Moc děkuji 🙂

Ahoj!

Synek, navzdory nízkému věku, je opravdu velký - podle mě by Valco, v nejhlubším možném lehu, jaký umožňuje, už zvládl. Pokud neotočné sezení nebude příliš stresovat spíše tebe (děti to totiž vycítí a synek tak může být nervózní), podle mě bude v pohodě. Brzy i tak budete chtít přejít na sporťák pro velké, takže investice do mezistupně se nemusí vyplatit.

Pokud by ses ale přece jen ještě necítila na tuto možnost, z kočárků s větší plochou na sezení / ležení, ale polského typu, by byli Bebetto Nico či Dorjan Quick Sport. Ale budou to spíše větší, těžší modely, méně skladné. Já osobně bych, kvůli délce, zvažovala i něco jako Emmaljunga Super Viking či jiné modely této značky, ale to už jsou dražší kočárky.

Možností je, pokud opravdu potřebuješ i reverzní sezení, a s Valco Snap 4 Sport jsi byla spokojená, koupit i otočný Snap Ultra Tailormade nebo vyšší Snap Ultra Trend a případně použít nafukovací kola z Valco, které již máš.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.