Jaký je rozdíl mezi Cybexem Balios S Lux 2022 a Cybexem Balios S Lux 2023?

Zodpovězené
18. črc 2023

Ahoj,

rozhoduji se mezi novým Cybex Balios S Lux 2023 a starším, levnějším modelem 2022 ve výprodejové ceně. Rozdíl je v novém lepším odpružení.

Máš oba kočárky vyzkoušené a je to opravdu takový rozdíl?

Jak velké dítě se tam ještě vejde?

Chystám se ho koupit na toto zimní období, ale mé 4měsíční miminko už nyní váží 7 kg. Na Cybex Balios S Lux 2023 mě odrazují popruhy. Prý se na ně nedají dát klasické podložky ani fusaky. Pouze ty s podélným suchým zipem.

Můžeš poradit výrobce podložek a fusaků na takový typ popruhů?

Pasoval by v něm dobře fusak Elodie Details?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Balios S Lux vyšel pro rok 2023. Od svého předchůdce Cybex Balios S Lux 2020 se liší především novým pneumatickým odpružením konstrukce, zvýšenou 10kg nosností nákupního košíku a vylepšen byl i způsob zapínání 5bodových pásů, který je nyní podobný tomu v autosedačkách.

Rozdíl v odpružení konstrukce je citelný. Pneumatické odpružení pohlcuje otřesy, které se nepřenášejí k dítěti. Takový typ odpružení má například i Baby Jogger Summit X3.

Ano, je pravdou, že na tento nový typ 5bodových bezpečnostních pásů lze dát pouze fusaky a podložky s podélným suchým zipem.

Osobně Ti doporučuji sáhnout po originálním fusaku, který byl pro ně navržen. Je to například Cybex Gold nebo Cybex Snogga 2.

Z fusaků ostatních známých značek to může být Emitex či CottonMoose. U některých fusaků a podložek značky Elodie Details však tato funkce chybí, takže je třeba je odzkoušet v prodejně.

Já osobně podložku nedoporučuji kupovat, jelikož sedák kočárku je dostatečně měkký a kvalitně odvětraný. Značka Cybex vyrábí vlastní originální vložku, a to letní vložku pro Cybex Priam, Balios atd. Je to letní potah, který na sedadle kočárku reguluje vlhkost a zároveň zajišťuje kvalitní cirkulaci vzduchu. Dítě, tak zůstává i v teplém letním období v suchu a pohodlí. Je vyrobena z měkkého viskózového materiálu z bambusové celulózy.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka