Jaký je rozdíl mezi Easywalker Jimmey a Easywalker Harvey3?

Zodpovězené
12. říj 2022

Ahoj,

vybíráme první kočárek. Chtěli bychom dvojkombinaci a vajíčko si dokoupit zvlášť.

Designově mě zaujal kočárek Easywalker Jimmey a Easywalker Harvey3.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jedná se o kvalitní kočárky?

Děkuji

Ahoj,

oba jsou kvalitní, oblíbené a populární. Patří na trhu mezi nejprodávanější a poměr cena/výkon je u nich v rovnováze.

Jeden podstatný rozdíl mezi modely existuje. Záleží, jestli upřednostňuješ korýtkový typ sportovního sedadla, nebo sedadlo s úplným rovným lehem.

Tak si teď jako první řekněme základní informace a jejich největším rozdíly:

  • Korýtkové sedátko: Nožky dítěte jsou „trošku vypodloženy”. Korýtko se jinak nazývá také ergonomickým sezením. Pro děti s vrozeným refluxem vám jej může doporučit pediatr. Leh v něm je naprosto normální a pro mnoho dětí pohodlnější. Připomíná leh v autosedačce (vajíčku). Problémem může být, pokud dítě raději spí na bříšku. Tehdy by se mu korýtko nemuselo líbit.
  • Rovný leh: Zádová opěrka spolu s opěrkou nohou vytvoří vodorovnou polohu, která připomíná leh podobný tomu v hluboké korbě. Většina výrobců označuje takovou vodorovnou polohu jako úplný leh (více než 150 stupňů).

Easywalker Harvey3 Premium je korýtkový typ kočárku. Jeho nákupní košík unese 5 kg nákup. Má možnost úpravy na tandemový kočárek pro dvojčata nebo věkově rozdílné sourozence. Má pěnová kola s možností dokoupení terénnějších nafukovacích pneumatik. Jeho hluboká korba má tak jako Jimmey panoramatická a ventilační okna. Oproti němu Easywalker Harvey3 nemá panoramatické okno. To dítě využívá hlavně, když umí tzv. „pást koníky“. Tehdy má výhled a pozoruje okolí. V létě plní toto okno i dokonalejší funkci kvalitní cirkulace vzduchu.

Easywalker Jimmey má úplný rovný leh a nákupní košík unese 10 kg nákup. Má gumová kola odolná vůči propíchnutí s odpružením a vlastnostmi, které připomínají nafukovací kola. Defekt s nimi nehrozí. Podrobněji jsem jeho vlastnosti rozepsala v krátkém podrobném článku.

Ani s jedním z těchto kočárků neuděláš krok vedle. Jde jen o to, co upřednostňuješ a čemu dáváš přednost.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka