Jaký je rozdíl mezi golfovým a sportovním kočárkem?

Zodpovězené
6. srp 2022

Ahoj,

rozhoduji se, zda jít do sportovního, nebo golfového kočárku pro 11měsíčního syna do náročného terénu (makadamové cesty a chodníky).

Jaký je vlastně rozdíl mezi golfovým a sportovním kočárkem?

Měl by být lehčí a skladnější, protože hodně cestuji autem. Nejlépe s větší stříškou pro klidný spánek a ať se dá dát do úplného lehu. Nosnost alespoň do těch 22 kg. Cena do 7 500 Kč.

Děkuji

Ahoj,

hlavní rozdíly mezi golfovým a sportovním kočárky jsou následující:

  • Golfové kočárky jsou určeny pro větší děti a vyznačují se hlavně rozdvojenými rukojeťmi, které připomínají golfové hole. V současnosti se od výroby této podoby upouští, protože je nelze řídit jednou rukou. Jsou nahrazovány sportovními kočárky typu golfky, které mají jednu rukojeť. Výhodou je lehkost a skladnost. Jedná se o ideální kočárky na cestování nebo pro děti, které již značnou část cesty projdou samy a chtějí si jen občas odpočinout.

  • Sportovní kočárek je určen pro děti od cca 6 až 12 měsíců (do cca 3 let), které již v kočárku sedí , ale občas si potřebují lehnout. Proto by také měl mít polohovací zádovou opěrku a ideálně i opěrku nohou. Používá se buď do dosažení maximální nosnosti nebo do doby, kdy už dítě kočárek nepotřebuje. Důležitým faktorem jsou typy koleček. Malé se hodí do města, větší zase snáze zdolají rozmanitý terén. Podkategorií jsou pak kočárky na sport, které jsou uzpůsobeny pro běh a pro jízdu na kolečkových bruslích.

Koukni také na naše video: Golfový kočárek vs ultralehký skladný sportovní kočárek typu Joolz Aer.

Doporučuji Ti prohlédnout si kočárkovou novinku Carrello Bravo Plus, která je cenově dostupná. Je to skvělý model do města i na výlety. Kola jsou kvalitně odpružena a zvládají vesnický terén. Zároveň je skladným typem městského, sportovního, pokračovacího kočárku.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoli další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka