Jaký je zásadní rozdíl mezi jednotlivými kočárky Tutis?

Zodpovězené
21. zář 2022

Ahoj,

v únoru by se nám měl narodit syn a přemýšlím nad koupí kočárku. U první dcery jsme měli Bebetto Luca, který celkově postačil. Měl však několik nedostatků.

Přemýšlím nad Tutis Uno3+.

Je hluboká korba polohovatelná?

V Bebettu tato možnost byla a využívali jsme ji, tady jsem to nikde nenašla. Muž je dost vysoký (193 cm), já zase nízká (158 cm).

Je tento kočárek vhodný pro nás oba?

U Bebettu muž zakopával do kočárku při chůzi, mně zase velikostí vyhovoval.

Je nějaký zásadní rozdíl mezi jednotlivými kočárky Tutis?

Konkrétně např. Uno3+ a Tutis Viva Life?

Který bys od tohoto výrobce nejvíc doporučovala?

Hlubokou korbu tuto zimu pravděpodobně moc nevyužijeme, ale další zimu budeme zase určitě využívat sportovní část + fusak.

Je sportovní část u tohoto výrobce na to dostatečně velká – prostorná?

Děkuji

Ahoj,

v první řadě doporučuji, aby ses zaměřila na výběr sportovní části. Hlubokou korbu využiješ maximálně 6–8 měsíců, zatímco sportovní část několik let. Hlubokou korbu budeš využívat převážně v létě, kdy je dítě méně oblečené. Nepotřebuješ proto korbu příliš velkých rozměrů. Ale potřebuješ ji mít kvalitně odvětranou a s velkou stříškou, která dítě ochrání před sluncem.

Tutis Viva Life je model, který je v doprodeji a výrobce jeho výrobu ukončil. Toto je také jeden z důležitých detailů, na které by si při koupi měla myslet. A to hlavně tehdy, budeš-li potřebovat koupit náhradní díl. Vlastnostmi je velmi podobný Uno3+.

Tutis Uno3+ je mnou v poradně velmi často doporučený kočárek. Jeho ultralehká a bezpečná korba váží pouhých 2,9 kg a je vyrobena ze speciálního materiálu ArcelTM. Má vysokou tepelnou odolnost a garantuje dítěti v kočárku komfort za jakéhokoli počasí. Má vyjímatelnou kokosovou matraci, je polohovatelná a potažená jemnou bavlněnou textilií. Velká stříška je vybavena rozkládací clonou s průhledným okénkem. Součástí korby je i integrovaná síťka proti hmyzu, kterou v létě zajisté oceníš.

Konstrukce kočárku váží pouhých 11,5 kg. To ji řadí k těm lehčím a je vhodná pro výškově rozdílné, až vyšší rodiče. Sportovní sedadlo je měkce polstrováno vyjímatelnou vnitřní vložkou, je prostorné i pro větší dítě a má nosnost až 22 kg. Jeho gelem plněná kola jsou kvalitně odpružená a projedou i náročnější terén. Zároveň je však skladným modelem i do menšího kufru auta, neboť se skládá spolu se sedadlem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka