Jaký kočárek na cestování pro skoro 5letou dcerku?

Zodpovězené
26. led 2023

Ahoj,

chystáme se pravidelně cestovat po evropských městech a máme skoro 5letou dcerku, která váží cca 16 kg.

Dcera nebude zvládat tolik chodit, tak bychom potřebovali nějaký kočárek, kde by si mohla od chůze odpočinout (posedět, ne nutné spát). Měl by být relativně lehký a skladný (vhodný i do letadla), ale žádné chrastítko.

Úplně nej by bylo, kdyby to nebyl typický golfový kočárek s tvrdými kolečky, kde je cítit každý kamínek.

Existuje takový kočárek?

Děkuji

Ahoj,

volila bych kočárky, které jsou lehké a s rozměry příručního zavazadla. Zároveň s větší výškou zádové opěrky, která není přímo spojena se stříškou, aby dcerka měla dostatek prostoru nad hlavou. A určitě bych volila model, který lze za sebou táhnout jako kufr nebo má popruh na rameno.

Takovým cenově dostupným modelem je Cam Compass 2.0. Je to velmi lehký 6,9kg vážící cestovní kočárek, který je ideální pro dovolenkové období. Složit ho dokážeš jednou rukou a po složení splňuje kritéria pro rozměry příručního zavazadla do letadla. Má dokonce teleskopicky vysouvatelnou rukojeť, pomocí které se dá táhnout za sebou jako malý kufřík. Sezení má nosnost 22 kg a je se svojí výškou polohovatelné zádové opěrky vhodné i pro větší děti. Výška rodičovské rukojeti je 104 cm.

Určitě si prohlédni také cestovní kočárek Hauck Travel N Care, který nabízí pohodlí až 25kg dítěti. Má lehký (6,8 kg) a stabilní hliníkový rám, který má po složení kompaktní rozměry a samostatně stojí. Pro snadné přenášení má zabudovaný čalouněný ramenní popruh. Odpružená kola mají zabudovanou funkci tlumení nárazů a jeho sezení je dostatečně pohodlné i pro větší dítě.

Z těch dražších a oblíbených kočárků doporučuji Easywalker Miley . Také splňuje všechny Tvé požadavky. I on má integrovanou cestovní tašku s popruhem a potěší i extra lehkou hmotností (7kg). Novější model pro rok 2022 je ještě o něco více prostornější.

Viz také kočárky Joolz Aer a Nuna TRVL, které jsou velmi podobné. Mají menší pěnová kola s tvrdším odpružením vhodným do rovnějšího města. Jsou však rozdílné výškou fixní rodičovské rukojeti. TRVL je vhodný pro vyšší rodiče (111 cm). Aer je pro nižší a středně vysoké rodiče (105,5 cm). Aer je velmi populární a oblíbený, zároveň patří k cenově dražším kočárkům.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka