Jaký kočárek na vesnici pro vysoké rodiče a miminko, které se narodí na jaře?

Zodpovězené
18. pro 2023

Ahoj,

hledám odolný kočárek, který bude mít dobré odpružení a měkká kola, jelikož bydlíme na vesnici. Oba jsme vysocí (175 a 190). Miminko se narodí koncem zimy, začátkem jara.

Zatím se rozhodujeme mezi Espiro Next Up, Tutis Uno3+, ABC Design Salsa 4 Air a Kinderkraft Nea, ale uvítám klidně i jiné tipy.

Můžeš nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

při Vaší výšce má kočárek Espiro Next Up nedostatečnou výšku rodičovské rukojeti, takže tento model vyřadíme hned na začátku.

Kinderkraft Nea je super kočárek, ale pokud je Vaše vesnice příliš hrbolatá, tak jeho pěnová kola se na takovém terénu rychleji zničí.

Tutis Uno3+ je model, který již výrobce nevyrábí. Je to robustní a prostorný model kočárku, který však měl své mouchy. Častokrát ho maminky reklamovaly pro vrzání konstrukce, vyblednutí látky a rychlé opotřebování druků.

A poslední model ABC Design Salsa 4 Air je za mě super kočárek, který však nepatří se svou 14,5 kg váhou k nejlehčím modelům. Právě pro jeho váhu ho maminky velice rychle mění, když už je dítě sedí a může aktivně využívat sportovní sedátko.

Na trh se dostávají mnohem snáze a funkcemi nabité modely. Např. vylepšený Cybex Balios S Lux pro rok 2023 nebo skvěle odpružená Nuna Mixx Next.

Pro inspiraci Ti sem připínám mou nedávnou odpověď. Najdeš v ní totiž další skvělé modely, které by Ti mohly vyhovovat:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka