Jaký kočárek pro 11měsíčního syna vydrží už do konce kočárkovacího období?

Zodpovězené
20. zář 2022

Ahoj,

chci zrušit naši trojkombinaci, která už zažila mnoho km i mnoho let. Je to takový tank – Tako Captiva. Je ovšem úžasný.

Já však potřebuji něco skladnějšího do auta a hlavně něco, co se skládá v jedné části. Cesty městské i vesnické, sem tam kamínky a tedy pokud bude sníh, abych mohla projet.

Malý má 11 měsíců a chci, aby nám už vydržel do konce kočárkování.

Požadavky:

  • Kolečka mám ráda nafukovací, ale nebráním se i jiným.
  • Sezení nejlépe v obou směrech, ale uměla bych se smířit i ve směru jízdy.
  • Delší stříška, okénko, sedák i do lehu, madlo pro dítě a rukojeť v celku.
  • Chci něco, co má 4 kola.
  • Cenově něco do 6 500 Kč, nejlépe bazar.


Jaký kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

první mě napadl cenově dostupný kočárek Petite&Mars Street+ Air. Má nafukovací kola a u maminek je dost populární. Otočnost sedáku však u něj nečekej, jako u většiny kočárků toho typu. Myslím tím pokračovací modely kočárků. Takové, které zároveň projedou terén a jejich sedadla mají větší nosnost (22 kg), takže vydrží až do konce kočárkovacího období.

Verze s bezúdržbovými koly je zase Petite&Mars Street+ RWS. Ale pozor, u těchto modelů jednoznačně platí, že je buď milován, nebo nenáviděný. Nic mezitím není. Maminkám, které jej často skládají překáží právě horší manipulace při skládání. Druhým minusem uvádějí jeho celkovou váhu po složení a v kufru auta zabere o něco více místa. Všechny modely mají 48 cm výšku zádové opěrky a možnost úplného lehu je u nich samozřejmostí. Průměr zadních kol je 24 cm.


Často také doporučuji i sportovní model Carrello Bravo Plus. Má velmi dobré recenze a svými dvojitě odpruženými koly zvládá i nerovný povrch. Jeho zádová opěrka má výšku 50 cm.

Nejdelší výšku zádové opěrky, a to až 54 cm, má jednoznačně Muuvo Roox. Tento model má nenafukovací pneumatiky plněné gelem a průměr jeho zadních kol je 23 cm.

A prohlédni si také cenově dostupný sportovní kočárek Kinderkraft Route. Kola má nenafukovací plněné pěnou o průměru zadních kol 23 cm. Má dvojité odpružení všech čtyř kol. Výšku zádové opěrky 50 cm.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.


Přeji Vám krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka