Jaký kočárek pro 8měsíční dítě do náročnějšího terénu?

Zodpovězené
27. led 2023

Ahoj,

potřebovala bych poradit sportovní kočárek pro 8měsíční dítě. Musí být vhodný do náročnějšího terénu.

Další požadavky:

  • odpružený,
  • dobře skladný do kufru auta,
  • jednoduchá manipulace,
  • jednoduché skládání a rozkládání,
  • dostatečně velký,
  • s možností úplného lehu a opěrkou na nohy,
  • velká stříška potěší,
  • na počtu kol nezáleží,
  • nepotřebujeme ho na běh a ani jiný sport.

K tomuto účelu máme cyklovozík s více sety přizpůsobenými na jednotlivé sporty.

Potřebujeme spolehlivý, pevný a dobře ovladatelný kočárek, se kterým opravdu dokážeme projet i náročnější terén a můžeme jej pohodlně složit a vejde se do kufru auta.

Který kočárek splňuje mnou vyjmenované požadavky?

Děkuji

Ahoj,

cyklovozíky nedisponují úplným lehem. Jsou tak konstruovány pro zachování správné ergonomie a přenosu otřesů k páteři dítěte. To znamená, že ani u kočárku do terénu nemůžeš očekávat úplný leh. Čekej jen skoro úplný leh. Tyto kočárky také nebývají tak skladné ve srovnání s běžným sportovním kočárkem. Je to proto, že jejich konstrukce bývá těžší a pevnější. Musí totiž vydržet a odolat terénním nerovnostem.

Kočárky, které jsou do náročnějšího terénu bývají běžně určeny i na běh a sport. Je u nich běžné, že opěrku nohou je třeba si dokoupit a nebývá přímou součástí kočárku při koupi.

Ke kočárkům, které jsou prostorově s větším sedadlem a jsou určeny i do náročnějšího terénu patří Baby Jogger City Elite 2 nebo Baby Jogger Summit X3. Sice má Baby Jogger City Elite 2 v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná do města a také do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Takové kočárky nejčastěji najdeš i u značek jako je TFK, Thule a zmiňovaný Baby Jogger či levnější varianty od značky Hauck v podobě modelu Hauck Runner 2.

Ze čtyřkolových modelů zmíním X-Lander X-Move, Peg-Pérego GT4 nebo Baby Jogger City Select 2.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka