Jaký kočárek pro dvojčátka (město i terén)?

Zodpovězené
20. dub 2021

Ahoj,

prosím o radu ohledně výběru kočárku pro dvojčátka. Potřebuji kočárek,který se bude dobře ovládat i se 2 staršíma dětma, má velký prostorný koš a hlavně je vhodný pro aktivní a vysoké rodiče. Přemýšlíme nad kočárkem od Thule, ale 2 věci mě dost odrazují.

1) Nelze dát do sedu (starší syn polosed v kočárku nesnesl a museli jsme kvůli tomu kupovat jiný sporťák, tak se bojím, že to bude s dvojčátky stejně).
2) Nejsem si jista najížděním na obrubníky a případné použití v MHD... přece jenom je to 3kolka a je hodně široká a těžká. Vejdu se s ním do dveří?

U kočárku mi nejde o design, ale potřebuju, aby byl praktický a pohodlný pro děti (neuznávám raketové sedačky).

Tedy, jaký vybrat?

Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

moc děkuji za Váš dotaz 🙂

Na základě Vašich požadavků mi v hlavě vyskočil kočárek TFK DUO COMBI. Z toho, co píšete, bych šla určitě tady do toho. Je to neskutečně kvalitně odpružený dříč, se kterým si perfektně například zaběháte i projdete v opravdu náročném horském terénu a vůbec nebudete vědět, že vozíte dvě děti. Korbička i sportovní sezení jsou velmi prostorné, má ruční brzdu, u sportovní verze plynulé polohování zad i nohou, takže spánek bude pohodlný. Má ergonomickou výškově nastavitelnou rukojeť, prostorný koš, a i když v něm budete vozit dvě děti, tak je velmi snadno ovladatelný, není robustní ani těžký, jedná se o opravdu příjemný model a navíc se v pohodě vejdete do 80cm dveří. 😉

Kočárky od Thule jsou také skvělé, zde skutečně platí, že značka je zárukou kvality. Do dveří se s ním vejdete určitě - dnes už jsou ty sourozenecké kočárky vyráběny tak, že v drtivé většině dveřmi normálně a bez problémů projedete, je to už takový standard. A co se týká těch zad - naprosto Vám rozumím, dlouho jsem jezdila s kočárkem Britax, kde taky není úplný sed a synovi to vadilo. Vím, že se dají přikoupit různé pásky pro úpravu zádové opěrky, aby se vytvořilo úplné sezení a myslím, že i na Thule to jde.

Zkuste se podívat na to TFK, a kdybyste měla ještě nějaký dotaz, klidně napište. 🙂

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz