Jaký lehký a skladný kočárek pro sourozence do 10 000 Kč?

Zodpovězené
1. srp 2022

Dobrý den,

mezi dětmi budu mít 16 měsíců rozdíl a řešíme lehký, asi golfový, kočárek do auta na nákupy a k lékaři.
Asi nepotřebuji korbičku na miminko, kočárek se nebude moc používat, stačila by vložná taška. Samozřejmě se korbičce nebráním. Mé požadavky jsou hlavně snadné skládání, malá hmotnost a skladnost kočárku. Ráda bych se vešla do 10 000 Kč, ale samozřejmě čím méně, tím lépe, ale jsem schopná si i připlatit.

Můj druhý dotaz, máme Mutsy nexo, jde k tomuto kočárku přikoupit skejtík a popřípadě jaký?

Děkuji

Ahoj,

ke kočárku Mutsy Nexo můžeš klidně připojit jakýkoliv univerzální skejt, stupátko, či sourozenecké sedátko.

Můžeš použít stupátko od značky Zopa Segboard, a případně k němu dokoupit sedátko. Takto si může dítě odpočinout i vsedě. Případně značku Lascal.

Případně Uptown Rider sourozenecké sedátko s šikovným bočním upevňovacím systémem, pro větší prostor pro nohy při tlačení kočárku. Mám ho odzkoušeno a jezdí se s ní super. Zároveň máš více prostoru u kočárku.

Kočárek Bumprider Connect je jediný kočárek na světě, který se dá změnit z jednoho kočárku na 2 kočárky za pár vteřin. Je to možné díky inovativním magnetům kočárku. Patentovaný spojovací magnetický systém umožňuje spojení dvou samostatných kočárků bez jakýchkoli spojek. Je však dražší. Uvedla jsem ho pro zajímavost.

Můžeš si takto spojit i kočárky značky Inglesina. Můžeš spojit dva stejné modely, nebo i dva rozdílné modely. Z lehčích sportovních kočárků vybírám Inglesina Sketch a Inglesina Maior. Tyto modely mají možnost úplného lehu. Jsou lehké, Maior má nosnost sedáku až 22 kg.

Stačí si zakoupit dva kusy Inglesina spojky pro dvojčata. Spojkami lze spojit dva kočárky, které je přemění na kočárek pro dvojčata či sourozenecký kočárek. Pro spojení dvou kočárků je zapotřebí minimálně 2, ideálně 3 spojky. Připevnění lze použít pouze u kočárků, které mají trubkovou konstrukci (trubka může být kulatá i hranatá).

Pro efektivní kombinování dvou kočárků je nutno je upevnit spojky na 2 body (1 – 2 bod spojky na část rámu pod madly a nad zadními koly, další na část rámu nad předními koly).

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka