Jaký lehký a skladný kočárek pro větší dítě je vhodný pro cestování vlakem?

Zodpovězené
4. srp 2022

Ahoj,

začala jsem uvažovat, zda by nebylo dobré pořídit nový kočárek. Mám holčičku 21m, cca 82cm a 11kg, takže žádný obřík.

Jako hlavní kočárek máme Baby Jogger City Elite, se kterým jsem moc spokojená. Nicméně poslední dobou jsme s malou začaly jezdit často vlakem, a do vlaku se nedá nastoupit jinak než se složeným kočárkem. Na to je BJ City Elite moc velký a těžký - těžko se mi s ním manipuluje, když mám ještě dítě a třeba nějaká zavazadla. Tak jsem si pořídila jenom na cestování X-lander X-Jive. Popravdě, oproti BJ se mi dost špatně řídí, na nerovném terénu je to katastrofa a během 3 měsíců už se mi 2x rozbila brzda.

Teď se navíc máme stěhovat (do menšího) a do nového se mi nevejdou dva kočárky. Pokud si nechám BJ, bude se mi s ním špatně cestovat, X-lander má zase pro mě nevyhovující jízdní vlastnosti. Proto jsem začala uvažovat, že bych se obou zbavila a koupila nový, který by nám vydržel do konce kočárkovacího období.

Moje požadavky:

  • skladný kvůli cestování vlakem,
  • aby šel do lehu (nemusí do úplného, spánek v kočárku je u nás spíš výjimka) + polohování nožiček,
  • delší stříška,
  • snadné skládání,
  • kvalitní kola (!!!!) - X-lander má pěnová, a po 3 měsících vypadají jako po pěti dětech,
  • aby zvládl mírný terén, nerovné chodníky, trochu sněhu v zimě apod. (chodíme spíš po městě, v parku apod, žádná velká turistika),
  • dostatek prostoru pro dítě.

Dívala jsem se na Joolz Aer, ale nejsem si jistá, jestli to není kočárek spíš tak na nákupy, ale nerovnosti na chodníku už ho rozhodí. Navíc se údajně nedá složit s madlem a já si nejsem jistá, zda by moje malá byla ráda za kočárek bez madla.

A dále se mi líbí Thule Spring, ten je teda těžší, ale zase mi přijde skladný, tak to bych musela v obchodě vyzkoušet, jestli ho v pohodě uzvednu.

Děkuji za zhodnocení těchto dvou a za případné doporučení nějakých dalších variant.

Ahoj,

úplně rozumím Tvému problému. Zvolila jsi nevhodný typ kočárku.

Na Joolz Aer se vůbec nedívej. Jedná se o cestovní typ kočárku, podobně jako Bugaboo Butterfly. Jsou fajn do rovného města, k cestování k moři. Ale každodenní překonávání obrubníků, kočičích hlav a ostatních nerovností městského života nejsou vhodné a nezvládají je. Bude to něco podobného jako Tvůj X-lander X-jive.

Jsou to všechno kočárky, které mají rozměry příručního zavazadla na palubu letadla. Je to praktické hlavně z toho důvodu, že cestující rodiče mají kočárek hned po ruce, a díky jeho nízké hmotnosti a malým rozměrům se s ním snadno manipuluje. Před cestou je však důležité zkontrolovat požadavky konkrétní letecké společnosti. Na běžný městský život se však nehodí.

Pokud hledáš kompromis, tak se podívej na model Cybex Eezy S+². Je určen k cestování, ale zvládá i město. Má kola z tvrzené gumy a pružinové odpružení. Jeho minusem je menší 44,5 cm zádová opěrka. Podobný mu je Cybex Eezy S-Twist+², který má však zádovou opěrku o cca 9 cm větší.

Můžeš si prohlédnout i sportovní kočárek Nuna Triv. Je lehký, skladný a jeho kola s odpružením skvěle zvládají město.

Thule Spring je super neotočný kočárek. Je vhodný do města, na cestování a výlety. Zvládá lehký terén. Jeho sedadlo je užší a příslušenství je třeba dokoupit. Minusem je nepolohování nožiček. Zvaž, jestli je to model, který chceš.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka