Jaký lehký sportovní kočárek pro drobné dítě?

Zodpovězené
29. led 2023

Dobrý den,

hledám sportovní kočárek, nebo golfáč.

Moje požadavky:

  • lehký a lehce složitelný,
  • nemusí být obousměrný, protože se pak asi hůře skládá,
  • sezení ne moc široké, mám drobné dítě,
  • kolečka ať nejsou malinká, aby projel aspoň nějaký terén.

Dříve jsem měla Valco Baby Snap Ultra Tailormade, ale byl těžší.

Teď se dívám na Britax, Cybex nebo Valco Sport. Který z těchto značek byste konkrétně doporučila?

Nechám si poradit i klidně úplně jiný.

Moc děkuji

Ahoj,

pokud chceš lehký a skladný kočárek, tak s většími koly je Easywalker Jackey XL, který je větším bratrem modelu Easywalker Jackey (pro nižší rodiče). Jackey XL je vhodný pro vyšší rodiče. Jeho plusy jsou však průměrově větší pěnová kola, vyšší zádová opěrka a delší stříška.

Jeho levnější variantou je model MoMi Estelle Dakar, který má, podobně jako Jackey, menšího bratra v podobě modelu MoMi Estelle.

Prohlédni si i neotočný model Cybex Eezy S+². Je to ultralehký a ultraskladný sportovní kočárek. Díky svým opravdu kompaktním rozměrům je ideální na cestování . Má větší kola, která zvládají i nerovný terén.

Při Britaxech bych byla opatrná, protože lehčí kočárky mají malý průměr kol. A naopak těžší, přestože mají větší kola, tak jsou zase váhově těží a zároveň mají menší nosnost sportovního sedadla (15 kg).

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka