Jaký levný, lehký a skladný kočárek do města má sezení po i proti směru jízdy?

Zodpovězené
8. srp 2022

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s výběrem druhého kočárku. Máme Thule Urban Glide 2 s korbou i jako sporťák. Je super, ale už jsem unavená z jeho tahání. Bydlíme bohužel ve 3. patře bez výtahu, sklep je nefunkční, chodba úzká a tudíž kočárek s dcerou v korbě tahám každý den nahoru a dolů, nejprve 5 měsíční dceru v korbě (což má odhadem už přes 20 kg) a potom spodek. Už jsem z toho velmi unavená, i se v chodbě vytočit tak abych do ničeho nevrazila a samotná váha kočárku mi dává dost zabrat. Budeme se stěhovat až v příštím roce, do té doby hledám druhý kočárek. Na výlety je TUG super, ale na denodenní ježdění po parku a městě a snášení/vynášení bych potřebovala kočárek jiný.

Moje požadavky jsou:

  • lehký, skladný kočárek, který se vejde do kufru malého auta,
  • rozložit a složit jej nebude problém,
  • sedačka bude otočná po i proti směru jízdy,
  • půjde dat do úplného lehu (dcera ještě nesedí),
  • cenově nebude drahý (už jsme se vydali dost za TUG2).

Koukala jsem na značku Kinderkraft a Lionelo, kočárky mi přijdou hezké, ale bohužel jsem nenašla moc recenzí, jsou to dobré značky? Popř. prosím o jiné konkrétní tipy.

Mockrát vám děkuji.

Ahoj,

značky Kinderkraft a Lionelo jsou cenově dostupné. V poměru cena/kvalita dosahují dobrého hodnocení a výsledků testů. Neznamená to však, že je můžeš srovnávat s kvalitou, jakou mají kočárky jiných známých značek, například Thule. Ale nejsou špatné, sama tyto kočárky často doporučuji.

Prohlédni si otočný model Kinderkraft Evolution, který splňuje všechny Tvé požadavky. Má odpružení všech čtyř kol z tvrzené gumy. Nečekej však úplně hladkou jízdu, jak ji znáš teď. Po Thule Urban Glide 2, se Ti každý kočárek bude zdát tvrdší.

Podobným modelem je Kinderkraft All Road. Má však o něco vyšší váhu.

Cenově dostupným modelem může být i Easywalker Charley. Váží pouhých 8 kg a má kompaktní rozměry po složení. Složíš ho jednou rukou, se sedadlem nasazeným v jakémkoliv směru.

Určitě si prohlédni také model Zopa Quest. Má dvojité odpružení kol z tvrzené gumy. Má spoustu vychytávek, například v podobě síťovaného sedadla. V létě to velmi oceníš, a v zimě ho zakryješ vnitřní měkkou vložkou. Sedadlo má měkké a prostorné. A navíc je málo reklamován, čehož si maminky cení.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka