Jaký otočný sportovní kočárek do 10 000 kč?

Zodpovězené
4. črc 2023

Ahoj,

chtěla bych Tě poprosit o tip na sportovní kočárek do 8 000 - 10 000 Kč.

Malý má 9 měsíců a 11 kg. Momentálně mám ABC Design Salsa 4 Air Diamond Edition, se kterým jsem nesmírně spokojená, avšak musím ho denně vytahovat a skládat z auta (nemáme výtah ani kočárkárnu) a přijde mi už čím dál těžší, proto hledám vhodnou náhradu.

Hledám proto nějaký nejlepší, aby splňoval:

  • nafukovací kola,
  • odpružený
  • sedadlo lze otočit v obou směrech,
  • s vyšší nosností děťátka (aby mi vydržel celé kočárkovací období),
  • nastavitelná rukojeť,
  • lehčí než ABC, toto je moje hlavní podmínka.

U nás ve městě je poměrně dost chodníků typu „kočičí hlavy“, a ta nafukovací odpružená kola jsou na to super.

Je mi jasné, že dokonalý kočárek neexistuje, ale věřím, že vytáhneš nějaká esa z rukávu.

Děkuji

Ahoj,

omlouvám se za pozdní odpověď, ale teprve nyní znovu spouštíme poradnu.

Doporučila bych kočárek Jané Kawai. V tomto kočárku je skloubení všech terénů, které potřebuješ zvládnout. Je velmi dobře odpružený a má gumová kola, která jsou proti kamínkům odolná. Plus patří k těm lehčím.

Terénní kočárky jsou spíše těžší. Pokud mají zvládnout náročnější terény, tak potřebují mít pevnou a odolnou konstrukci.

Nedá mi nevzpomenout kočárkovou tříkolku, která Tě možná zaujme. Je to model Hauck Runner 2. Je určený především pro aktivní rodiče, kteří potřebují skladnější kočárek pro starší dítě od 6 měsíců s dobrými jízdními vlastnostmi do každého terénu či na běh a sport. V případě častého cestování autem nebo potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením. Pohodlnému ovládání napomáhá otočná rodičovská rukojeť, kterou lze přizpůsobit vlastní výšce.

Případně si prohlédni také méně terénní kočárek Espiro Sonic Gel. Díky odolným gelovým kolům s odpružením je jízda hladká i na nerovném terénu. Neotočné sportovní sezení je dostatečně prostorné i pro větší dítě a lze jej napolohovat do skoro úplného lehu. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání kvůli úschově kočárku zaujme jednoručním složením s funkcí samostatného stání.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka