Jaký praktický a bazarový kočárek pro zimní miminko do 15 000 Kč?

Zodpovězené
10. říj 2022

Ahoj,

už delší dobu hledám kočárek, ale mám pocit, že se do toho jen víc a víc zamotávám. Budu mít zimní miminko v únoru a hledám kočárek, který by byl fajn i na déle, tedy i sportovní část využitelná co nejdéle.

Momentálně mám Joie Mytrax Flex Signature a jsem spokojená. V pohodě se mi tam vejde 2 a půl letý syn a zvládl s námi i těžší terény. Dostali jsme však už párkrát defekt v dost nevhodné situaci, takže mě nafukovací kola dost odrazují. Hluboký kočárek jsme měli značky Riko jednoduše se ovládal a měl dost velkou hlubokou korbu, ale nevyhovuje mi ten typ sportovní části, protože je příliš robustní.

Takže hledám snadno ovladatelný kočárek, přežiji i trochu menší hlubokou korbu. Žiji na vesnici, takže očekávám, že zvládne i lehčí terén. Kočárek nepotřebuji moc převážet, takže mi nevadí složitější skládání a ani větší rozměry.

Hledám hlavně pohodlný kočárek pro dítě a pro mě s lehkou manipulací.

Rozhoduji se mezi:

Cenově tak do 15 000 Kč z bazaru.

Děkuji

Ahoj,

z Tvého výběru jednoznačně volím Easywalker Harvey3 nebo starší ročník Easywalker Harvey2. Rozdíl mezi nimi není až tak velký.

Easywalker Harvey3 má oproti staršímu modelu Easywalker Harvey2 nové barvy a o něco větší 22kg nosnost na jedno dítě (v tandemu je to 15 kg na jedno dítě). Materiál pěnových kol zůstal nezměněn, ale o něco se zvětšil jejich průměr. Ale stále máš super možnost dokoupit terénnější nafukovací kola. Výška zádové opěrky je nově plus 3 cm. Poslední změnou prošla hluboká korba, která má o pár centimetrů větší vnitřní rozměry.

Rozdíl mezi Harvey3 a Easywalker Harvey3 Premium je v designu. Má vysoce kvalitní textilie a koženkové detaily, které mu dodávají luxusní a prvotřídní vzhled. Funkčně kromě panoramatického okna na hluboké korbě nejsou až tak rozdílné.

Druhou skvělou možností je i model Moon Relaxx Edition, vesnický terén zvládá bravurně. Má čistý a elegantní design linií kočárku. Má však nafukovací kola, která Ty moc nechceš. Dále má dostatečně velkou nosnost (22 kg) a docela lehkou hmotnost (cca 12 kg), podobně jako Harvey3. Hluboká korba je umístěna na výškových adaptérech, což je ideální i pro vyšší rodiče. Nechybí u něj prodlužovací stříška, kvalitní matrace značky Träumeland a větrací okénko na přední straně. To napomáhá lepší cirkulaci vzduchu v horkých letních dnech. Miminko tak může při „pasení koníků“ pozorovat okolí. Sportovní sedák je také prostorný a nastavitelný po i proti směru jízdy. Najdeš u něj polohovatelnou opěrku nohou i zad, a to až do úplného lehu. Rozepínatelná stříška má ventilační síťku a u sporťáku si ji navíc můžeš výškově nastavit, takže i větší dítě bude mít dostatečný prostor nad hlavou. Samozřejmostí je teleskopická rukojeť, kterou si kočárek plně přizpůsobíš své výšce a lze ji nastavit ve výškách od 98 do 111 cm.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka