Jaký skladný a lehký kočárek na dovolenou do 5 000 Kč?

Zodpovězené
7. zář 2022

Zdravím,

chtěla bych poprosit o pár tipů na lehké a hlavně skladné golfky.

Synovi jsou 2 roky, váží 13 kg a měří asi 86 cm.

Kočárek potřebujeme na dovolenou k moři, ráda bych, aby měl dostatečně dlouhou ložnou plochu, aby se v něm syn pohodlně vyspal a pokud možno, aby projel aspoň mírný terén a mohla bych ho používat dál místo sporťáku. Aby toho nebylo málo, máme omezeny rozpočet, úplný strop bude cca 5 tisíc.

Děkuji

Ahoj,

při takto nízkém rozpočtu bych se já osobně dívala spíš po bazarových modelech.

Jedním z nich je model Elodie Details Mondo. Nabízí sklopení zádové opěrky do úplného lehu (více než 150 stupňů). Problém však vidím v malých pěnových kolečkách a slabém odpružení. Je to skladný a lehký kočárek, protože se řadí do kategorie cestovních. Nejsem si však jistá, jestli Ti takový kočárek udělá v blížícím se zimním období službu. Jeho látka je jemně tkaná, takže přes ni může profukovat. Je to kočárek, který je určen spíše pro teplé letní dny.

Spíš bych Ti doporučila podívat se po pevnějších, skladnějších a lehčích modelech. Jedním z takových menších modelů je Cybex Eezy S+². Má větší (přední 16 cm a zadní 20 cm) kola z tvrzené gumy, která mají pružinové odpružení. Materiál látky je hustě tkaný, takže přes ni neprofouká.

Případně zvaž cenově dostupný kočárek Kinderkraft Indy 2, který můžeš následně využít jako pokračovací kočárek. Ale nečekej od něj zázraky. Cena se rovná kvalitě.

Podobné modely jsou MoMi Ofra a Carrello Astra.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka