Jaký skladný sportovní kočárek projede i městským terénem?

Zodpovězené
30. zář 2022

Dobrý den,

hledám skladný sportovní kočárek, který by sloužil jako druhý do auta a na pojížďky po městě. Chtěla bych odpružení koleček, delší zádovou opěrku a delší stříšku, snadné skládaní, dobrá ovladatelnost a stabilita, nejlépe úplný sed.

Líbí se mi Inglesina Maior a Easywalker Jackey xl ( bohužel jsem ho neviděla na živo). Dívala jsem se ještě na Babystyle Oyster Zero Gravity, ale u něj jsem se kopala do brzdy a malý tam seděl pokroucený.

Děkuji

Ahoj,

neuvedla jsi svoji výšku, tak výběr kočárků nebude zcela přesný.

Novinka v podobě cestovního kočárku Easywalker Jackey XL, je určen svou fixní rodičovskou rukojetí pro vysoké rodiče. Bohužel má pěnová kola, která jsou méně odolná a brzy se opotřebují.

Inglesina Maior je na tom podobně jako Jackey XL se svými pěnovými koly. Plus zádová opěrka (49 cm) je menší než u Jackey XL.

Prohlédni si model CBX Etu Plus, který má rodičovské madlo ve výšce 105 cm. Má větší gumová kola, stříšku s okénkem, kterou lze rozzipováním prodloužit o větrací síťovanou část. Díky jeho nízké váze (7,6 kg) a kompaktním rozměrům jej můžeš vzít na palubu letadla. Skládání je jednoruční a také předurčeno pro cestování, výlety a dovolené letadlem i jakýmkoli jiným dopravním prostředkem. Skvělou je i možnost jej snadno přenášet na rameni či v dodávané přenosné tašce. Je vybaven plně sklopným sedadlem s výškou zádové opěrky 52 cm. Minusem je jeho 15kg nosnost sedáku.

Uvedu ještě i cenově dostupnější, cestovní a lehký kočárek s vyšší 22 kg nosností sedáku - MoMi Estelle. Určitě Tě překvapí, maminky ho dobře hodnotí. A uvedu i jeho bratrský model MoMi Ofra.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka