Jaký sport. kočárek do terénu - Hauck, Petite&Mars, BJCE, Knorr-baby, Britax Römer, Bumbleride?

Zodpovězené
3. únor 2021

Dobrý den,

prosím o radu ohledně sportovního kočáru, který bude vhodný do terénu, tzn. les, polní cesty, louka nebo třeba sníh a zmrazky na chodníku. Bydlíme na vesnici a kombinovaný kočárek jsem si bohužel vybrala spíše městský - a na vesnici ve sportovní verzi už úplně neobstojí, navíc máme dlouhé miminko, které nám v necelém půl roce vyrostlo z korbičky.

Nevím, jaký je v tom moc rozdíl, ale zaměřuji se spíše na tříkolky, které mi přijdou podle Vašich starších doporučení jako "terénnější" typy. Vybírám mezi Hauck Rapid 3R, Petit&Mars Street+ Air Oak, Knorr-baby FunSport3, Baby Jogger City Elite, Britax Romer B-Motion 3 Plus nebo Bumbleride Indie (cenově spíš starší, tak od roku 2013, nevíte případně o prodejci pro ČR?).

Cena do 15 tisíc nebo bazarový, žádný velký kolos (např. Thule Urban Glide mi příjde už poměrně velký) a skladný do auta typu Kia Cee'd.

Který byste doporučila spíš? Dalším typům (ani čtyřkolkám 🙂) se nebráním.

Předem moc děkuji za Váš přehled!

Ahoj!

Jestli mluvíme o opravdu terénním využití kočárku - co les, sníh a pod. tedy je - určitě budeš potřebovat něco kvalitnějšího a pevnějšího, co často znamená i trochu vyšší váhu a větší rozměr. Za mě určitě trojkolka, která má přední kolo větší a taky lépe manipulovatelné.

Z bazazrových modelů by Bumbleride Indie dle mého fungoval dobře, a taky Baby Jogger City Elite. Oba jsou ok skladností, samozřejmě relevantně k tomu, že mají zvládat terén, a i jízdně jsou to dobré modely. Bumbleride je trochu lehčí, co je vždycky plus, City Elite je ale zase trochu prostornější, jako i nosnější.

Britax Romer B-Motion 3 Plus by díky robustnější konstrukci také nebyl špatným - supr je ložná plocha kupř. - ale je to levnější model, co se provedení týče (a taky trochu nižší, alespoň z mého pohledu). Jiné, levnější cenou i provedením bych z Tvého výběru do terénu, popravdě říci, nebrala.

A ze čtyřkolek, do terénu… koukni na https://www.kocarky-zlin.cz/zbozi/10604-emmalju... - Emmaljunga Scooter 4. Hoodně funkčně udělaný kočárek, a i tak vypadá.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.