Jaký sporťák pro holčičku?

Zodpovězené
6. srp 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek. V první řadě chci, aby byl skladný do auta a lehký. Bydlíme na vesnici a denně chodíme na procházky. Chci, aby byl i stabilní a nejlépe s velkými nafukovacími koly (nebo i gel) s dobrým odpružením.

Vyhlédla jsem si:

  • Cavoe Ideo kytice - Je krásný, ale cenově vyšší a nenašla jsem recenze.
  • Espiro Only WAY 2022 – Byl by vhodný po všech směrech, ale dočetla jsem se, že dost těžko se skládá (zvlášť sezení a zvlášť podvozek).
  • Petite&Mars Street+ - Má ho kamarádka a vůbec se mi nelíbí.
  • Petite&Mars Move II Air - Má druhá kamarádka a kočárek hrozně chrastí.

Jsem trošku náročnější, co se týče vzhledu kočárku. Uvítala bych něco na styl výše uvedených kočárků (Cavoe, Espiro). Cena do 7 500 – 9 000 Kč.

Děkuji

Ahoj,

Tvůj výběr je opravdu různorodý.

V první řadě nedoporučuji Cavoe Ideo, protože je to cestovní typ kočárku. Je určen spíše na dovolené a nenáročné výlety. Jeho design je velmi zajímavý a neotřelý. Takže Ti rozumím, že Ti padl do oka.

Espiro Only WAY 2022 je dobrou volbou. Jeho nafukovací pneumatiky a odpružení s tlumením nárazů jsou skvělé na vesnici. Pozor však na menší rozměry sedáku, které mohou být pro větší dítě nedostatečné. Jinak mu nemám co vytknout. Má pěkný design. Je plně otočný a nosnost sedáku má až 22 kg. Moskytiéru má zabudovanou ve stříšce.

Jeho skládání není jednoruční, to máš pravdu. Musíš nejprve složit rukojeť oběma rukama. Potom překlopit sedadlo dopředu, zatáhnout za madlo pro přenos směrem nahoru a je složen. Není to až tak špatné na takový typ kočárku. Navíc se skládá sedadlem směrem dovnitř, takže nehrozí ušpinění. A po složení má docela kompaktní rozměry. Dalším plusem je skoro nulový počet reklamací u kočárků značky Espiro. Připojuji link na video, kde si můžeš prohlédnout jeho vlastnosti. Byl by pro Tebe dobrou volbou.

Podobným, ale neotočným modelem je Espiro Wave. Sedadlo má větší, což u neotočných modelů většinou bývá. Navíc systém skládání je jednodušší a jednoruční. Možná Tě zaujme.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka