Jaký sportovní kočárek do konce kočárkového období s ruční brzdou?

Zodpovězené
8. pro 2023

Dobrý den,

prosím o tip na kočárek pro třetí dítě, jako poslední kočárek do konce kočárkového období.

Aktuálně má prcek 6 měsíců. Představuji si už jen sportovní verzi, dobře ovladatelný jednou rukou, lehčí, ale zároveň dobře odpružený a vhodný do terénu - proto ruční brzda. Výhodou je skladnost, delší stříška, dobré odvětrávání, nastavitelná rukojeť, bez korýtkového sezeni.

Nebude na sport - typu běh, brusle apod. Počet kol nerozhoduje.

Už jsem vyloučila Thule Urban Glide 2, naopak pokukuju po TFK Mono 1 či Baby Jogger Summit X3, takže klidně něco, co seženu i přes bazar.

Děkuji

Ahoj,

zmiňuješ lehčí kočárek, který bude zároveň dobře odpružený a vzápětí Thule Urban Glide 2 vylučuješ. Přitom je to nejlehčí kočárek z Tvého výběru. Oproti němu jsou Baby Jogger Summit X3 a TFK Mono těžší o cca + 3 kg.

Baby Jogger Summit X3 je famózní kočárek, který já osobně mám doma a oproti Urban Glide 2 (testovala jsem ho) je sice o něco těžší, ale má odpružení všech tří kol a je skladnější (délkou). Ale zase mu chybí nastavitelná rodičovská rukojeť a středová brzda jako má Thule. Každý z nich je špičkou ve své kategorii. Kdybych uměla sloučit určité funkce Summit X3 s vlastnostmi Urban Glide 2, tak by vznikl téměř dokonalý kočárek.

Pokud tedy hledáš kočárek, který je cenově dostupný, tak si prohlédni modely, které vzpomínám v této mé nedávné odpovědi:

Na co si dát pozor před koupí kočárku z bazaru? - i na toto téma jsme natočili video, které Ti sem připínám.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka