Jaký sportovní kočárek do terénu na vesnici a do 10 000 Kč?

Zodpovězené
8. zář 2022

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s výběrem kočárku. Nechci kočárek z bazaru, radši nový se zárukou. Ale aby pár let vydržel.

Mé požadavky:

  • cena do 10 000 Kč,
  • věk dítěte 17 měsíců,
  • terén na vesnici: občasné polní cesty, místy kamenitý povrch, panely, dlažební kostky; potřebuji, aby projel i pár cm sněhu,
  • typ sportovní,
  • možnost úpravy výšky rukojeti,
  • váhu kočárku neřeším,
  • nosnost 22 kg,
  • vyšší zádové opěradlo (aby malá mohla opřít hlavu),
  • položení do lehu (možnost spánku),
  • nastavitelná opěrka nožiček,
  • větší kola, odpružení.

Děkuji

Ahoj,

po přečtení Tvých kritérií mě jako první model napadl Petite&Mars Street+. Koupit jej můžeš i ve verzi Air, která označuje nafukovací kola.

Verze s bezúdržbovými koly je zase Petite&Mars Street+ RWS. Tento kočárek je buď milován, nebo nenáviděný. Nic mezitím není. Maminkám, které jej často skládají překáží právě horší manipulace při skládání. Druhým mínusem uvádějí jeho celkovou váhu po složení, a v kufru auta zabere o něco více místa. Všechny modely mají 48 cm výšku zádové opěrky a možnost úplného lehu je u nich samozřejmostí. Průměr zadních kol je 24 cm.

Často doporučuji i sportovní model Carrello Bravo Plus. Má velmi dobré recenze a svými dvojitě odpruženými koly zvládá i nerovný povrch. Jeho zádová opěrka má výšku 50 cm.

Nejdelší výšku zádové opěrky až 54 cm má jednoznačně Muuvo Roox. Tento model má nenafukovací pneumatiky plněné gelem a průměr jeho zadních kol je 23 cm.

A prohlédni si také cenově dostupný sportovní kočárek Kinderkraft Route. Kola má nenafukovací plněné pěnou o průměru zadních kol 23 cm. Má dvojité odpružení všech čtyř kol. Výšku zádové opěrky 50 cm.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka