Jaký sportovní kočárek doporučuješ do náročného terénu?

Zodpovězené
30. črc 2022

Ahoj,

potřebovala bych poradit sportovní kočárek pro 11měsíčního syna do náročného terénu (makadamové cesty a chodníky). Měl by být lehčí a skladnější, protože hodně cestuji autem. Nejlépe s větší stříškou pro klidný spánek a ať se dá dát do úplného lehu. Nosnost alespoň do těch 22 kg. Cena maximálně 11 000 - 12 500 Kč.

Jaký kočárek můžeš poradit?

Děkuji

Ahoj,

pokud nevadí bazarový model, tak doporučuji model Bumbleride Indie. Je to skladný a lehký model. Přitom má vysokou, až 24.9 kg, nosnost sedáku. Jeho nafukovací 30 cm pneumatiky přirozeně pruží. K tomu má zadní odpružení kol.

Pokud chceš něco malého, ale přitom velkého, tak se podívej na modely Baby Jogger City Mini GT2 nebo Thule Spring. GT2 je o něco prostornější. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou však vhodná nejen do města ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem.

A pokud nechceš tříkolový, ale čtyřkolový, tak doporučuji Cybex Talos S Lux nebo Nuna Tavo Next. Ten má pneumatiky plněné pěnou, takže nehrozí riziko defektu. A navíc trojité odpružení. Je opravdu praktický, kvalitní a pohodlný.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka