Jaký sportovní kočárek je lehce ovladatelný?

Zodpovězené
11. říj 2022

Ahoj,

vybírám kočárek pro syna (1,5 roku).

Chtěla bych, aby splňoval následující:

  • neotočný,
  • dlouhá stříška,
  • prostorný na spaní, do úplného lehu,
  • pohodlná jízda na běžném městském terénu, nechci žádné drncátko,
  • lehce ovladatelný (často nesu jedno dítě na ruce a druhé se veze),
  • spíše menší a skladný, ale nehledám úplně golfky/cestovní kočárek.

Aktuálně mám ve výběru Cybex Eezy S+² a Babystyle Oyster Zero. Přikláním se spíše k Babystyle, zejména kvůli prostornosti kočárku, zároveň je ale lehký, což mi přijde super. Nemám úplně možnost ho vyzkoušet, proto hledám radu.

Řekla bys, že jsou kvalitou tyto kočárky stejně? A co se týká ovladatelnosti při zatíženi kočárku a pohodlím pro dítě?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Eezy S+² bych spíše kupovala jako skladný cestovní kočárek do města, na výlety, tedy na takové ty rychlé trasy a přesuny. Jako plnohodnotný sportovní kočárek bych ho nevolila. Minusem jsou i přišité bezpečnostní pásy, protože se na ně špatně upevňuje fusak, který jinak na takovém typu pásů může sklouzávat dolů.

Oproti tomu Babystyle Oyster Zero je plnohodnotný sportovní kočárek, který využiješ pro pohodlnou jízdu.

Osobně raději doporučuji kočárky, které vydrží až do konce kočárkovacího období. Například modely Carrello Bravo Plus nebo Muuvo Slick. Oba mají vyšší zádové opěrky, větší kola a dobré odpružení, které je vhodné i pro nerovnější terén.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka