Jaký sportovní kočárek je vhodný na zimu?

Zodpovězené
10. zář 2022

Ahoj,

teď mám Leclerc Influencer, ale neumím si představit, že zvládne zimu. Mám 158 cm a hledám něco ze střední třídy - tedy z lehčích (do 10 kg), a hlavně stabilních. Dalším kritériem je, aby byl s větší stříškou a možností polohování do lehu (nemusí být úplný), do města, ale někdy i na vesnici.

Když jsem kupovala Leclerc, radili mi Britax B-Agile R, ale teď mě tady trochu odradili recenze.

Jaký sportovní kočárek je vhodný do zimního počasí?

Děkuji

Ahoj,

pokud chceš kočárek využívat i na vesnici, na výletech, neboli nerovném terénu, tak se určitě musíme podívat na kvalitnější a tedy typově správné odpružení. Nafukovací gumová kola sice přirozeně pruží, ale bez kombinace správného typu odpružení kočárek ztrácí funkčnost.

Takovým nesprávným typem na vesnici je i Britax B-Agile R. Toto je kočárek, který je určen na rovné povrchy. A to pro kombinaci kol a slabého mechanického odpružení. Nebyla bys s ním po čase spokojená, to mi věř.

Spíše doporučím model Carrello Bravo Plus, který má 22 kg nosnost sedadla. Má odpružení všech čtyř kol, která jsou nenafukovací plněná pěnou. S nimi defekt nehrozí, protože jsou bezúdržbové. Mají gumový plášť a vnitřek plněný pěnou, takže jsou stejně odolné jako nafukovací. Kočárek je lehký a skladný. Má velkou stříšku a možnost úplného lehu. Jeho cena je také příjemná.

Podobným modelem je bratrský model Carrello Pulse. Oproti Bravo má o 500 gramů vyšší váhu a o něco větší rozměry po složení.

Zkus si prohlédnout i cenově dostupné modely Chicco Multiride a Coletto Nevia VT.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka