Jaký sportovní kočárek je vyvýšenější a otočný v obou směrech?

Zodpovězené
10. říj 2022

Ahoj,

mám kočárek Stokke, jen moje 9-měsíční dcera se v něm nevyspí. Potřebuje ležet rovně a také na břiše.

Chtěla bych vyvýšenější kočárek, otočný v obou směrech a s koly, která zvládnou i trochu horší terén.

Poradíš mi nějaký vhodný?

Děkuji

Ahoj,

prohlédni si model Easywalker Harvey3. Je vhodný do terénu, a to díky možnosti dokoupení sady terénnějších nafukovacích kol. Nástavby má výše položené na konstrukci a teleskopicky nastavitelná rodičovská rukojeť je vhodná pro vyšší a středně vysoké rodiče.

Podobným modelem je Nuna Mixx Next, který ráda doporučuji v poradně. Je určen pro vyšší rodiče, a to díky vyššímu umístění nástaveb na konstrukci. Ale zároveň i velkému rozpětí teleskopicky nastavitelné rodičovské rukojeti od 96 do 112 cm. Má menší – 48 cm výšku zádové opěrky a nenabízí úplný rovný 180 stupňový leh. Ten jí má 165 – 170 stupňů, ale nosnost sedáku má až 25 kg. Dvojité odpružení a materiál kol mají velmi podobné, čili zvládnou bravurně město a také nerovný vesnický terén.

Často doporučuji i lehký (12 kg), sportovní a zároveň cestovní model Venicci Tinum 2.0. Jeho sedadlo má možnost úplného lehu a je dostatečně prostorné i pro větší dítě. Odpovídá tomu také jeho nosnost sportovního sedadla, která je 22 kg.

Popřípadě se podívej i na kočárkovou novinku, kterou si dokážeš vyskládat sama. Je to model Hauck Walk N Care. Nedávno jsem o něm napsala i podrobný článek, který si můžeš přečíst. Je výjimečný svým výškově nastavitelným sedadlem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka